یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران، شهریور ماه 98

یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران

11th Congress of Iranian Horticultural Science

پوستر یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران

یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۹۸ توسط دانشگاه ارومیه و تحت حمایت سیویلیکا در شهر ارومیه برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران مراجعه فرمایید.


اساتید بزرگوار، پژوهشگران ارجمند، دانشجویان عزیز و همکاران محترم، جای بسی خوشوقتی و مایه افتخار است که میزبان برگزاری یازدهمین کنگره علوم باغبانی در شهر تاریخی و زیبای ارومیه، شهر دارالنشاط، شهر آب، در تاریخ ۴ تا ۷ شهریورماه 1398 هستیم. استان آذربایجان غربی به سبب برخورداری از وضعیت جغرافیایی، تنوع آب و هوایی و بارش­های مناسب دارای تنوع بسیار بالایی از گیاهان طبیعی رویش یافته می­­ باشد. همچنین موقعیت خاص جغرافیایی و داشتن وضعیت مناسب آب و هوایی، این استان را از توان آبی بالایی برخوردار نموده است. به همین خاطر این استان یکی از قطب­ های مهم کشاورزی و باغبانی بوده که میزان تولید انواع محصولات باغبانی آن سالانه به یک و نیم میلیون تن می‌رسد. این استان رتبه اول تولید سیب و جایگاه مهمی در تولید سایر محصولات مهم نظیر انگور، هسته داران و گیاهان دارویی دارد. بطوریکه میزان بالای تولیدات باغی منجر به تمرکز صنایع عظیم محصولات کشاورزی و رونق بی­ نظیر صنعت سردخانه در این استان شده است.

دوسالانة کنگره علوم باغبانی بی‌تردید مهم‌ترین رخدادهای علمی در حوزة علوم باغبانی کشور عزیزمان است. در این کنگره دانشمندان، پژوهشگران، متخصصین دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی، دانشجویان، سیاست‌گذاران، تولیدکنندگان و صاحبان صنایع وابسته، آخرین تجربیات، دستاوردها و یافته­ های علمی خود را در قالب سخنرانی ­ها، نشست­های تخصصی، کارگاهها و نمایشگاههای تخصصی ارائه نموده و در زمینۀ مشکلات علوم باغبانی به بحث و تبادل نظر و ارائه راهکار خواهنند پرداخت.

از اهداف این کنگره‌ ارتقاء سطح آگاهی‌های علمی، فنی و تخصصی مهندسان علوم باغبانی کشور، تشویق و ترغیب پژوهشگران در گسترش تحقیقات بنیادی و کاربردی مبتنی بر نیازهای کشور، شناسایی نیازهای مطالعاتی و تحقیقاتی سال­های آتی، فراهم آوردن محیطی برای طرح نظریات بکر و کسب آگاهی از فعالیت‌های سایر همکاران در سطح ملی و جهانی، امکان تماس مستقیم و طرح مشکلات و نیازهای این بخش توسط تولیدکنندگان و صاحبان صنایع مرتبط با مسئولان و سیاست­ گذاران نهادهای دولتی و بررسی و ارائه راهکارهای مناسب توسط اساتید و متخصصین این حوزه خواهد بود. برگزاری این کنگره نقش بسزایی در بروز رسانی دانش و تبادل تجربه میان اساتید، متخصصین و فارغ التحصیلان دانشگاه دارد و در دوره ­های گذشته نیز همواره مورد استقبال اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه­های مختلف قرار گرفته که تلاش می­ کنند آگاهی خود را در حوزه ­های مرتبط بروز نگه دارند.

انشاالله در زمان برگزاری کنگره، کارگاه ­های متعدد و نمایشگاه تخصصی نیز برگزار خواهد شد که این خود موجب غنای علمی و انتقال اطلاعات و تجربیات اساتید و متخصصین به علاقه ­مندان، امکان ارتباط مستقیم با مسئولین شرکت ­ها و آشنایی با تولیدات داخلی و نمایندگی ­های شرکت­ها نیز فراهم خواهد شد.

در کنار برنامه­ های علمی کنگره، در این مقطع زمانی از سال، آب و هوای مناسب، طبیعت زیبا و مکان­های تاریخی و دیدنی استان آذربایجان غربی و شهر ارومیه، لحظات به یاد ماندنی و خاطرات خوشی را برای شرکت­ کنندگان و خانواده ­های محترم آن­ها به ارمغان خواهد آورد.

باعث افتخار بنده و دست‌اندرکاران برگزاری این کنگره می‌باشد تا میزبان حضور پرمهر شما فرهیختگان، پژوهشگران، مسئولین، صاحب نظران، دانشجویان و تولیدکنندگان این عرصه، از سراسر این سرزمین کهن باشیم. امیدوارم با حضور خویش موجب غنای علمی کنگره شده و با طرح مشکلات و دیدگاه ‏های خود در پانل‏ های مختلف، باعث هرچه پربارتر شدن بحث‏های علمی آن گردید. امید است این همایش بتواند فضای زنده‌ای برای تبادل اندیشه ­ها که شرط اساسی و ضروری رشد علمی در جامعه به شمار می­رود، بین شرکت‌کنندگان ایجاد نماید.

منتظر قدوم سبزتان هستیم

 

دکتر لطفعلی ناصری (دبیر علمی) و دکتر عباس حسنی (دبیر اجرایی)

 

محورهای کنگره

  • تولید و فیزیولوژی گیاهان باغبانی
  • به ­نژادی، بیوتکنولوژی و کشت بافت
  • فیزیولوژی و فناوری پس از برداشت
  • مدیریت تنش های زیستی و غیر­زیستی
  • آبیاری، تغذیه و کشت های بدون خاک
  • مدیریت تولیدات گلخانه ای
  • فضای ­سبز و باغبانی شهری
  • کشت و فرآوری گیاهان دارویی
  • باغبانی ارگانیک و تولید محصولات سالم
  • مدیریت بازاریابی و فروش محصولات باغبانی

 

 

دکتر لطفعلی ناصری (دبیر علمی) و دکتر عباس حسنی (دبیر اجرایی)

 مقالات پذیرش شده در یازدهمین کنگره علوم باغبانی ایران