هجدهمین همایش ملی مهندسی سطح و چهارمین همایش تخصصی فراوری مواد با لیزر

هجدهمین همایش ملی مهندسی سطح و چهارمین همایش تخصصی فراوری مواد با لیزر

پوستر هجدهمین همایش ملی مهندسی سطح و چهارمین همایش تخصصی فراوری مواد با لیزر

هجدهمین همایش ملی مهندسی سطح و چهارمین همایش تخصصی فراوری مواد با لیزر در تاریخ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ تا ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ توسط انجمن علوم و تکنولوژی سطح ایران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اصفهان برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


هجدهمین همایش ملی مهندسی سطح و چهارمین همایش تخصصی فراوری مواد با لیزر با محوریت "بومی­ سازی تعمیر، بازسازی و ساخت افزایشی قطعات صنعتی با فناوری­های مهندسی سطح" در اصفهان برگزار می گردد. با توجه به شعار هجدهمین همایش ملی مهندسی سطح و نیاز به ارتباط بیشتر صنعت و فناوری با علوم و مهندسی سطح  در همایش، علاوه بر دبیر علمی و اجرایی، دبیر فناوری نیز مشخص گردید. بر این اساس روز اول همایش به­ صورت تخصصی به ارائه مشکلات صنعتی در زمینه محوریت همایش و ارائه راهکارها خواهد پرداخت. در این راستا سخنرانی­ های کلیدی توسط اساتید برجسته و مدیران صنعت و همزمان پوسترهای مقالات پذیرفته شده ارائه خواهد شد. برگزاری اتاق­ های ایده صنعت و دانشگاه نیز از جمله برنامه های مهم روز اول می باشد. روز دوم همانند همایش سال­های گذشته به ارائه شفاهی و پوستر مقالات پذیرفته شده و نیز ادامه برگزاری اتاق­ های ایده پرداخته خواهد شد. لازم به ذکر است مقالات با کیفیت پذیرفته شده در این همایش پس از داوری در اولویت چاپ در نشریه علمی پژوهشی مهندسی سطح قرار می گیرند. کارگاه های آموزشی و برپایی نمایشگاه دستاوردها، از دیگر برنامه های جانبی این همایش مشترک است. 

 

محورهای همایش:
تعمیر و بازسازی قطعات در صنایع نظامی، هوایی، نیروگاهی ، نفت و گاز و پتروشیمی، سیمان
روکش­ کاری لیزری
جوشکاری سطحی
پاشش حرارتی (HVOF، APS و ....)
اصلاح­ سازی سطح و پوشش ها
فناوری نانو در مهندسی سطح
لایه نازک (PVD، CVD و ...)
سخت­کاری سطحی
پوشش های نفوذی
عملیات سطحی لیزری
پوشش­ دهی الکتروشیمیایی
ارزیابی و آسیب­ شناسی سطوح و پوشش ­ها
شبیه ­سازی در فرایندهای مهندسی سطح
ساخت افزایشی و پرینتر های سه بعدی
رسوب­ دهی مستقیم فلزی (DMD)
ذوب و زینتر انتخابی لیزری (SLM و SLS)
استریولیتوگرافی لیزری (SLA)
ساخت افزایشی با پرتو الکترونی (EBM)
پرینتر های سه بعدی FDM
مواد اولیه با کاربرد ساخت افزایشی (رزین، پودر و سیم)
گزارش ها و ایده های فنی از کارشناسان صنعت در قالب مقاله کوتاهمقالات پذیرش شده در هجدهمین همایش ملی مهندسی سطح و چهارمین همایش تخصصی فراوری مواد با لیزر