دهمین همایش ملی زمین شناسی دانشگاه پیام نور

دهمین همایش ملی زمین شناسی دانشگاه پیام نور

10th National Geology Conference of PNU

پوستر دهمین همایش ملی زمین شناسی دانشگاه پیام نور

دهمین همایش ملی زمین شناسی دانشگاه پیام نور در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ تا ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ توسط دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی - مرکز تبریز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تبريز برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


سیاره زمین به عنوان زیستگاه تمام موجودات شناخته شده کنونی و نیز به عنوان سیاره ای که حیات همه ما وابسته به شناخت این سیاره و بقای آن است، همواره یکی از مهم ترین مباحث علمی را به خود اختصاص می دهد. علوم زمین دارای نقشی سازنده و عمیق در تمامی فعالیت های انسانی بر روی سیاره زمین بوده و در سال های اخیر رشد شتابنده ای داشته است. علاوه بر تولید کمی و کیفی علم در شاخه های مختلف زمین شناسی، میان رشته های جدیدی نیز در سالهای اخیر ایجاد گردیده که بیانگر ارتباط تنگاتنگ و مهم زمین شناسی با سایر علوم بشری می باشد. دانشگاه ها به عنوان جایگاه های تولید علم و فناوری کشور، در این عرصه مهم ترین عملکرد را داشته­اند. همایش ها، مجلات و سخنرانی های علمی، سهم اساسی در تولید و معرفی علم داشته و تعامل های علمی، زمینه مناسبی را جهت ارائه و بررسی داده ها، رفع نواقص و ایرادات و نیز انتخاب بهترین یافته ها در جهت بهبود شرایط زندگی بشر، فراهم می آورد.
با استعانت از درگاه الهی و به منظور تبادل آخرین دستاوردهای پژوهشی علوم زمین، همفکری و تبادل اندیشه پژوهشگران و استفاده هر چه بیشتر از پتانسیل‌های دانشگاهی کشور، دانشگاه پیام نور تبریز افتخار دارد دهمین دوره همایش ملی تخصصی زمین شناسی دانشگاه پیام نور را با همکاری دانشگاه های کشور، مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و دیگر سازمان های مرتبط، باشکوه تر و پربارتر از دوره های قبلی برگزار نماید. امید است با بهره گیری از دانش مشارکت کنندگان و در سایه تعامل این عزیزان، شرایطی مطلوب در جهت تحقق اهداف این همایش و پیشرفت علم زمین شناسی، فراهم گردد.

 

محورهای همایش:

زمین شناسی اقتصادی و معدن    
زمین شناسی مهندسی    
چینه شناسی و فسیل شناسی    
زمین شناسی ساختمانی و تکتونیک    
کانی شناسی و سنگ شناسی    
رسوب شناسی و سنگ شناسی رسوبی    
آب شناسی و آب های زیرزمینی    
ژیوشیمی    
زمین شناسی زیست محیطی    
مخاطرات زیست محیطی و ژیوتکنیک    
گوهرشناسی    
ژیوتوریسم    
زمین شناسی پزشکی    
زلزله شناسی و ژیوفیزیک    
اقیانوس شناسی    
زمین شناسی نفت    
سنجش از دور در زمین شناختی و GIS    
زمین شناسی و توسعه پایدار و انرژی های نو    
زمین ریخت شناسی و زمین شناسی کواترنر    
دریاچه ارومیهمقالات پذیرش شده در دهمین همایش ملی زمین شناسی دانشگاه پیام نور