پنجمین همایش سراسری «قرآن کریم؛ سفینة‌النجاة عصر ما» با موضوع «قرآن و روایات و مسئله‌ اخلاق کاربردی و اخلاق عملی»، اردیبهشت ماه 92

پنجمین همایش سراسری «قرآن کریم؛ سفینة‌النجاة عصر ما» با موضوع «قرآن و روایات و مسئله‌ اخلاق کاربردی و اخلاق عملی»

پوستر پنجمین همایش سراسری «قرآن کریم؛ سفینة‌النجاة عصر ما» با موضوع «قرآن و روایات و مسئله‌ اخلاق کاربردی و اخلاق عملی»

پنجمین همایش سراسری «قرآن کریم؛ سفینة‌النجاة عصر ما» با موضوع «قرآن و روایات و مسئله‌ اخلاق کاربردی و اخلاق عملی» در تاریخ ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تبریز برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات پنجمین همایش سراسری «قرآن کریم؛ سفینة‌النجاة عصر ما» با موضوع «قرآن و روایات و مسئله‌ اخلاق کاربردی و اخلاق عملی» مراجعه فرمایید.


پنجمین همایش سراسری «قرآن کریم؛ سفینة‌النجاة عصر ما» با موضوع «قرآن و روایات و مسئله‌ اخلاق کاربردی و اخلاق عملی»

با یاری خداوند متعال و با بهره گیری از تجارب گذشته، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان با همّت معاونت فرهنگی و اجتماعی و دفتر نهاد مقام معظم رهبری و دانشکده ی الهیات و معارف اسلامی و پایگاه مرجع دانش سیویلیکا، پنجمین همایش ملّی قرآن کریم سفینة النّجاة عصر ما را در 41 اسفندماه سال « قرآن و روایات و مسئله ی اخلاق کاربردی و اخلاق عملی » با موضوع جاری در سطح ملّی برگزار می کند. با عنایت به موضوع و محورهای پژوهشی ذیل از عموم پژوهشگران حوزه و دانشگاه و اساتید و دانشجویان و اندیشمندان علاقمند به قرآن و مسایل قرآنی دعوت به عمل می آید تا با مشارکت فعّالانه و ارایه ی دستاوردهای نوین علمی و پژوهشی خود، بر غنای این همایش علمی و فرهنگی بیافزایند.

«قرآن و روایات و مسئله ی اخلاق کاربردی و اخلاق عملی » :

موضوع همایش

در دو سطح جداگانه ی:

 1. اساتید و پژوهشگران
 2. دانشجویان

محورهای همایش جهت ارائه ی مقاله:

محور اول: اخلاق کاربردی

 1. اخلاق تجارت
 2. اخلاق پزشکی
 3. اخلاق خانواده
 4. اخلاق عبادی
 5. اخلاق پژوهش
 6. اخلاق سیاست
 7. اخلاق زیست محیطی
 8. اخلاق جنسی
 9. اخلاق مدیریتی
 10. اخلاق معلمی
 11. اخلاق دانشجویی

محور دوم: اخلاق عملی

 • چگونگی آراستگی به زیور عفت
 • چگونگی آراستگی به صفت ایثار
 • چگونگی اتصاف به فضیلت شجاعت
 • چگونگی اتصاف به فضیلت عدالت
 • چگونگی اتصاف به صفت راستگویی
 • چگونگی اتصاف به فضیلت کمک و احترام به دیگران
 • آثار عملی شجاعت و عفت
 •  و موضوعات مرتبط

هدف همایش:

در عصر احساس نیاز شدید به دین و معنویت، آشنایی با قرآن کریم و درس آموزی از رهنمودهای خداوند و معصومین )ع(، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است. در راستای دست یابی به این هدف متعالی، ارائه ی جدیدترین دستاوردهای علمی در معارف قرآنی، نظریه پردازی های قرآنی، نشر و ترویج معارف قرآنی با زبان علمی و روزآمد، تقویت آموزه های دینی و اهتمام عملی به امر گسترش معارف قرآنی از اهداف برگزاری این همایش می باشد.

 مقالات پذیرش شده در پنجمین همایش سراسری «قرآن کریم؛ سفینة‌النجاة عصر ما» با موضوع «قرآن و روایات و مسئله‌ اخلاق کاربردی و اخلاق عملی»