اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست، شهریور ماه 98

اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست

the first international conference and the fourth national conference on conservation of natural resources and environment

پوستر اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست

اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۸ توسط دانشگاه محقق اردبیلی در شهر اردبیل برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست مراجعه فرمایید.


درباره کنگره

تغییر در رابطه انسان و طبیعت و پویایی تحول تکنولوژی و تغییر الگوی زندگی انسانی از یک سـو و عدم برنامه‌ریزی مناسب برای کنترل تخریب طبیعت و محیط زیست باعث بروز نگرانی و تشدید خطرات طبیعی شده است. بی‌شک توسعه پایدار کشور، مستلزم فراهم نمودن زیرساخت‌های علمی، در گرایش‌های علمی مختلف است. حضور و تعامل مسئولان اجرایی، محققین، فعالان و علاقه مندان این عرصه گامی مؤثر در روشن ساختن جایگاه و اهمیت مدیریت حوزه‌های آبخیز، خدمات زیست‌بوم آبخیزها، سلامت و پایداری آبخیز است. تشدید بحران آب و خشکسالی، افزایش مخاطرات محیطی (سیل، فرسایش، افت آبخوان‌ها، ریزگردها) و مشکلات ناشی از آن‌ها اهمیت و ضرورت حفظ و مدیریت جامع منابع طبیعی و محیط زیست را نمایان می‌سازد. در این راستا توجه به صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست دارای اهمیت قابل توجهی در دستیابی به راه‌حل‌های مدیریتی و رویکردهای مورد توافق است. هم‌چنین ارتقای اقتصادی- اجتماعی بهره‌برداران، اصلاح زیست‌بوم‌های جنگلی و مرتعی، قوانین و مسائل حقوقی حفظ منابع طبیعی و محیط زیست از ضرورت‌های امروزه در حفظ منابع طبیعی، آب و خاک و کاهش آسیب‌های محیطی خواهد بود.

در جهت یافتن راه‌حل‌های علمی حل مشکلات مذکور و ایجاد فرصتی برای ارائه دستاوردهای نوین و تبادل نظر مدیران و محققان، با استعانت از خداوند متعال اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد. لذا از کلیه صاحب‌نظران، محققان و دانشجویان برای شرکت در این کنفرانس دعوت به‌عمل می آید. امید است که این کنفرانس با استفاده از تجارب اساتید بزرگوار و دانشجویان محقق داخل و خارج از کشور گامی در جهت ارتقاء سطح جایگاه مدیریت جامع در برنامه‌های توسعه کشور بر دارد.

 

محور های کنگره 


مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست 

نقش آبخیز داری در مدیریت  جامع منابع طبیعی  محیط زیست 

تجارت ملی و منطقه ای ارتقای اقتصادی - اجتماعی و معیشت های جایگزین 

اکوتوریسم و نقش آن در ارتقای جایگاه اقتصادی-اجتماعی بهره برداران

پویایی، اصلاح و احیاء زیست بوم های جنگلی و مرتعی

الگو های ارزیابی و کاهش آلودگی منابع آب، خاک و هوا 

مدیریت و کاربرد منابع لیگنوسلولزی 

قوانین و مسائل حقوقی حفظ  منابع طبیعی و محیط زیست 

پایش، پیش بینی و مدل سازی چالش های منابع طبیعی و محیط زیست 

فناوری های نوین مکانی و نانو فناوری در منابع طبیعی و محیط زیست 

اکو سیستم های اردبیل و اهمیت صیانت از آنها 

 مقالات پذیرش شده در اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست