اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکارها، مهر ماه 95

اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکارها

پوستر اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکارها

اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکارها در تاریخ ۲۷ مهر ۱۳۹۵ توسط دانشگاه صنعتی اصفهان و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اصفهان برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکارها مراجعه فرمایید.


در حال حاضر کشور ایران با روند رو به تزاید جمعیت، عدم تناسب زمانی و مکانی بارش ­ها و رشد روز افزون مصارف آب رو به رو می ­باشد و در آینده ی نزدیک با چالش ­ها و معضلات جدی در زمینه تامین آب شرب و بهداشت به ویژه در مناطق خشک و نیمه خشک رو به رو خواهد بود. کم­ آبی­ های چند ساله اخیر اگر چه در نگاه بسیاری امری گذرا تلقی می­ گردد، ولی در حقیقت می­ توان آن را پیش قراول بحران گسترده آب دانست که در صورت عدم برنامه ریزی منسجم، لطمات جبران­ ناپذیری را بر پیکره آسیب­ پذیر اقتصاد کشور وارد خواهد ساخت. لذا برای سازگاری و مدیریت این رخداد، نیازمند هم اندیشی بیش از پیش پژوهشگران، مسئولین اجرایی و کارشناسان می­ باشیم.

از این­ رو دانشگاه صنعتی اصفهان بر­آن است تا با برگزاری اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکار ها، با رویکرد تلفیق و تمرکز بخش های علمی و اجرایی حوزه آب با هدف گفتمان آب و هم­ افزایی پژوهشگران و متخصصین برجسته کشور به ارتقای دانش و نگرش تصمیم گیران و مصرف کنندگان آب بپردازد. این همایش در قالب نشست های تخصصی، کارگاه­ های علمی-کاربردی، رویدادهای کارآفرینی و نمایشگاه تخصصی در تاریخ 27 تا 28 مهر ماه 1395 برگزار می­ شود.

امید است، مشارکت مسئولین اجرایی، پژوهشگران، متخصصان و بهره­ برداران در این گردهمایی بزرگ در شهر گنبدهای فیروزه­ ای اصفهان گامی در راستای تحقق برنامه­ های چشم انداز 20 ساله کشور باشد.

 


محورهای همایش:
1- مدیریت عرضه آب شرب و بهداشت
1-1- صیانت از منابع موجود
1-2- تنوع بخشی به روش­ های تامین و توزیع آب
1-3- ارتقاء کمی و کیفی پتانسیل­ های موجود در تامین آب
1-4- پیشگیری از برداشت­ های غیر قانونی
1-5- پیشگیری از آلودگی کیفی منابع آب
1-6- حفظ حریم تاسیسات

2- مدیریت تقاضای آب شرب و بهداشت
2-1- از دیدگاه فنی و مهندسی
2-2- از دیدگاه فرهنگی
2-3- از دیدگاه ابزاری
2-4- اقتصاد آب

3- قوانین و استانداردهای حاکم بر تامین و توزیع آب
3-1- استانداردهای کیفی منابع و مصارف
3-2- استانداردهای کمی منابع و مصارف
3-3- استانداردهای تجهیزات آب بر و آب پخش
3-4- چالش ­های موجود در مباحث قانونی و استانداردهای مورد استفاده یا مورد نیاز در سیستم تامین و توزیع و مصرف آب شرب و بهداشت

4- قوانین و حقوق آب
4-1- محدودیت­ ها
4-2- الزامات
4-3- چالش­ ها
4-4- نیازها

5- فناوری ­های نوین عرضه و تقاضای آب
5-1- مهندسی کنترل و پایش و کاربرد ابزار دقیق در سامانه­ های آب و فاضلاب
5-2-GIS  و RS در سامانه­ های آب و فاضلاب
5-3- هوشمندسازی سامانه­ های آب و فاضلاب

6- آثار زیست­ محیطی عرضه و تقاضای آب شرب
6-1- بازچرخانی و استفاده مجدد از پساب و آب خاکستری
6-2- مدیریت آب­ های نامتعارف
6-3- احیا و تعادل­ بخشی به منابع آبمقالات پذیرش شده در اولین همایش ملی عرضه و تقاضای آب شرب و بهداشت، چالش ها و راهکارها