جشنواره و کنفرانس ملی فناوری های نوین در صنعت آب و برق، آبان ماه 95

جشنواره و کنفرانس ملی فناوری های نوین در صنعت آب و برق

پوستر جشنواره و کنفرانس ملی فناوری های نوین در صنعت آب و برق

جشنواره و کنفرانس ملی فناوری های نوین در صنعت آب و برق در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۹۵ توسط سازمان آب و برق خوزستان - دانشگاه شهیدچمران اهواز و مجتمع عالی آموزشی و پژوهشی صنعت آب و برق خوزستان و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اهواز برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


پذیرش آثار علمی:
فناوری، توانایی بکارگیری دانش، مهارت ها، تجهیزات و امکانات برای انجام فعالبت ها، فرآیندها و توسعه محصولات و خدمات و پاسخگویی به یک یا چند نیاز است. با توجه به این تعریف، آثار علمی فناورانه  مرتبط با محورها و اهداف جشنواره و کنفرانس در سه سطح کارشناسان(وزارت نیرو)، دانشگاهیان(کلیه دانشجویان و اساتید) و  آزاد(شرکت های دانش بنیان، مراکز رشد....)، داوری و پذیرش خواهند شد. این آثار  به شرح زیر می باشد:
•    ایده و محصول: از ایده های اولیه تا ایده هایی که تبدیل به دانش فنی و محصول شده ولی تجاری سازی نشده اند مورد داوری و پذیرش قرار خواهند گرفت. نفرات برتر در این بخش مورد تشویق و حمایت مالی سازمان آب و برق خوزستان و حمایت تسهیلات ترجیحی مرکز رشد واحد های فناور دانشگاه ها قرار خواهند گرفت.
•    پایان نامه: پایان نامه هایی که در 4 سال گذشته خاتمه یافته اند (از سال 1390 تا کنون) و دارای دانش فنی و محصولات فناورانه بوده و یا مشکلی را از صنعت آب و برق به صورت عملی و واقعی حل نموده اند در تمامی مقاطع تحصیلی (کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) مورد داوری و پذیرش قرار خواهند گرفت. در پنج گروه تحصیلی شامل فنی مهندسی، علوم پایه، کشاورزی و منابع طبیعی و علوم انسانی و هنر، پزشکی و پیراپزشکی، در هر گروه حداکثر 10 پایان نامه (10 مورد استانی و 10مورد ملی، مجموعاً حداکثر100 پایان نامه) مورد حمایت مالی قرار خواهند گرفت.  
شایان ذکر است که در صورت داشتن امکان توسعه نتایج پایان نامه برای حل مشکلات صنعت آب و برق، قرارداد پژوهشی با پژوهشگران منعقد خواهد شد
•    مقاله : مقاله های مرتبط با صنعت آب و برق که موضوعاتی در خصوص تولید دانش فنی یا محصولات فناورانه مرتبط با محورهای اعلام شده کنفرانس داشته باشند مورد داوری و پذیرش قرار خواهند گرفت. به مقاله های برتر جوایز ارزنده ای اهداء خواهد شد.

 

 

محورهای کنفرانس:


-تولید، انتقال و توزیع برق
-تولید، انتقال، توزیع و تنظیم آب
-انرژی های نو ، تجدید پذیر و پاک
-فناوری های مرتبط با کاهش تلفات آب و انرژی
-ماشین های الکتریکی، کنترل فرایند و ابزار دقیق
-فناوری های نانو، اطلاعات و زیستی در حوزه آب و برق
-فناوری های بهبود راندمان و بهره وری آبیاری وزهکشی
-فناوری های مرتبط با پایش ،کیفیت و شیرین سازی آب
-هوشمندسازی سامانه های مرتبط با آب، برق و فاضلاب
-بهره گیری از آب های غیرمتعارف،تصفیه و بازیافت آب،پساب،زه آب و فاضلاب
- فناوری های نرم(علوم انسانی)