دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران

دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران

2nd National Conference on New Computational techniques & Optimization in Civil Engeineering

پوستر دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران

دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران در تاریخ ۸ آذر ۱۳۹۶ تا ۹ آذر ۱۳۹۶ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحدسقز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر سقز برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


بدون تردید پیشرفت جوامع و تمدن­های بشری بی­نیاز از علم مهندسی عمران و شاخه­ای متعدد آن نخواهد بود، همان­طور که از نام و ریشه کلمه عمران بر می­آید وظیفه این رشته پاسخگویی به نیازهای اولیه بشر با استفاده از منابع طبیعی و ابزارهای ساخته شده توسط بشر است. با نگاهی به دستاوردهای اخیر مانند شریان­های حیاتی، سازه­های مقاوم در برابر زلزله، سدهای بزرگ و پل­ها، دیده می­شود پیشرفت­های عظیمی در کشور صورت گرفته است، اما تجربه زلزله­ها و پدیده­های مخرب گذشته حاکی از آن است که این ساخته­ها بسیار آسیب­پذیرند که خود می­تواند متاثر از عوامل مختلفی باشد. بنابراین انتظار می­رود در راستای مرتفع نمودن این مشکلات، چالش­های جدیدی فراروی محققین قرار گیرد. نقد این مشکلات و چالش­ها می­تواند راهگشای پیشرفت­های آتی باشد. لذا محققین بایستی با درنظر گرفتن محدودیت­های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی اقدام به نقد مشکلات و ارایه راهکارهای موثر نمایند. گردهمایی­های علمی می­تواند فرصت مناسبی جهت بررسی چالش­های موجود و ارایه روش­های نوین محاسباتی و اجرایی باشد.
دانشگاه آزاد اسلامی واحد سقز مفتخر است بعد از برگزاری موفقیت آمیز کنفرانس ملی تکنیک­های نوین محاسباتی و بهینه­سازی در مهندسی عمران، برای دومین بار اقدام به برگزاری این کنفرانس نماید. لذا کمیته برگزاری کنفرانس، صمیمانه از اساتید، دانشجویان و محققین محترم دعوت به­عمل می­آورد تا آخرین نتایج علمی و تحقیقاتی خود را در این رخداد علمی ارائه کرده و با حضور در این کنفرانس در شهر باستانی سقز، گامی مؤثر و روبه‌جلو در جهت اعتلای دانش و فناوری‌های جدید و آبادانی کشورمان بردارند.

 

اهداف کنفرانس:

- فراهم نمودن فضایی برای حضور محققین، متخصصین و مهندسین رشته‌ی عمران، جهت ارئه‌ی دستاوردهای اخیر در زمینه‌ی مختلف
- ارائه ی ایده‌های نوین در محاسبات مربوط به طراحی و بهینه سازی سازه ها
- اعتلای سطح علمی شرکت کنندگان
- فراهم آوردن امکان هم اندیشی و تبادل نظر بین اساتید و دانشجویان
- شناسایی فرصت های داخلی، منطقه ای و ملی در زمینه های مرتبط

 

محورهای کنفرانس:

1- سازه و مکانیک کاربردی
2- آسیب پذیری و مقاوم سازی لرزه ای
3- دینامیک سازه، زلزله و زلزله شناسی
4- مهندسی منابع آب
5- هیدرولیک و هیدرودینامیک
6 سازه های دریایی
7- منابع انرژی تجدیدپذیر و مدیریت انرژی
8- روش های بهینه سازی
9- مهندسی ژئوتکنیک
10- مهندسی ترابری و ترافیک
11- روش های مقابله و کنترل ریزگردها
12- روش های موثر هدایت آبهای سطحی در شهر سقزمقالات پذیرش شده در دومین کنفرانس ملی تکنیک های نوین محاسباتی و بهینه سازی در مهندسی عمران