کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی

کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی

nahj al-Balaghah national conference

پوستر کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی

کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی در تاریخ ۱۱ آبان ۱۳۹۶ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اردبیل برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


قرآن و نهج البلاغه* تربیت و نهج البلاغه* نهج البلاغه و استکبار ستیزی * نهج البلاغه و سبک زندگی* جلوه های بلاغت در نهج البلاغه* جایگاه خانواده از دیدگاه نهج البلاغه*مدیریت از نگاه امام علی (ع) در نهج البلاغه* کارآمدی نظام سیاسی از دیدگاه نهج البلاغه* راهکارهای همدلی دولت- ملت از دیدگاه نهج البلاغه* نقش عدالت در پیشرفت و توسعه اقتصادی از دیدگاه نهج البلاغه*عرفان و نهج البلاغه* مهدویت و نهج البلاغه* نهج البلاغه و اقتصاد مقاومتی*حقوق شهروندی در نهج البلاغه* صلح و سلام از منظر نهج البلاغه
معرفی همایش ( یا پیام دبیر همایش ) { در حد 1 الی 2 پاراگراف } : نهج البلاغه صدف مروارید های حکمت، گنجینه ی یاقوت های کلام، نازله روح ملکوتی مظهر حق پدیده طبع عرشی تبار مظهر عدل، نهجی قویم و طریقی مستقیم بر ره گم کردگان وادی بشریت در دنیای مدرن است.دردا و دریغا که این نفیسه مرقوم همچون خالق معصومش فارغ از احتجاب اغراض و احتمال اغیار فرصت اظهار نیافته، امید که قیام حضرت حجت عجل ا... از جمال آن انسان بی بدیل غبار غربت بزداید و از اسرار غرر کشف حقیقت بنماید.
در راستای استقبال از این امید و استفاضه از ان حقیقت، همایش سراسری علمی تخصصی نهج البلاغه به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل با مشارکت و همکاری دفتر بنیاد نهج البلاغه دفتر استان اردبیل در آبان ماه 1396 در شهر دارالارشاد اردبیل برگزار خواهد شد. این همایش تلاشی در راستای اغناء روحیه ی جستجو گر و کاوشگر جامعه ی علمی، دانشگاهی و حوزوی برای کسب معلومات از این کتاب گرانسنگ خواهد بود. امید است این همایش توانسته باشد گوشه هایی از معارف علوی را با محوریت سخنان گوهر بار امیر بیان حضرت علی ابن ابیطالب (ع) تبیین و راهگشای مشکلات جامعه ی امروز بشری باشد. 

 

محورهای کنفرانس:

نهج البلاغه و اقتصاد مقاومتی  
حقوق شهروندی در نهج البلاغه  
صلح و سلم از منظر نهج البلاغه  
قرآن و نهج البلاغه  
تربیت و نهج البلاغه
نهج البلاغه و سبک زندگی  
جلوه های بلاغت در نهج البلاغه  
جایگاه خانواده از دیدگاه نهج البلاغه  
مدیریت از نگاه امام علی (ع) در نهج البلاغه  
کارآمدی نظام سیاسی از دیدگاه نهج البلاغه  
راهکارهای همدلی دولت- ملت از دیدگاه نهج البلاغه  
نقش عدالت در پیشرفت و توسعه اقتصادی از دیدگاه نهج البلاغه  
عرفان و نهج البلاغه  
مهدویت و نهج البلاغه  مقالات پذیرش شده در کنفرانس سراسری علمی، تخصصی نهج البلاغه با رویکرد فرهنگی