اولین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه مهندسی شیمی و علوم زیستی، آذر ماه 98

اولین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه مهندسی شیمی و علوم زیستی

First National Conference on New Technologies in Chemical Engineering and Biosciences

پوستر اولین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه مهندسی شیمی و علوم زیستی

اولین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه مهندسی شیمی و علوم زیستی در تاریخ ۳۰ آذر ۱۳۹۸ توسط انجمن توسعه علوم و فناوری های نوین ایران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات اولین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه مهندسی شیمی و علوم زیستی مراجعه فرمایید.


دنیای امروزی ، دنیای تبادل اندیشه ها و خلق ایده های نوینی است که موجب پیشرفت دانش بشری در عرصه های مختلف علم و فناوری می باشد. در این راستا آنچه مهم به نظر می رسد ، ایجاد بستری مناسب در جهت بروز ظرفیت های موجود و تشکیل ظرفیت های جدید است. از این روی کنفرانس های تخصصی علوم گوناگون ، علاوه بر ایجاد زمینه تحقق این مسائل ، می توانند موقعیتی مناسب برای ایجاد هم فکری و تبادل دیدگاه ها محسوب گردند. دبیرخانه انجمن افق نوین علم و فناوری مفتخر است تا با مد نظر قرار دادان سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری من جمله؛ جهاد مستمر علمی با هدف کسب مرجعیت علمی و فناوری در جهان با تأکید بر:
۱- تولید علم و توسعه نوآوری و نظریه پردازی. 2- ارتقاء جایگاه جهانی کشور در علم و فناوری و تبدیل ایران به قطب علمی و فناوری جهان اسلام و 3- توسعه علوم پایه و تحقیقات بنیادی . و در راستای انجام رسالت اصلی خویش (کمک به پیشبرد برنامه های علمی جامعه و حمایت از گسترش فعالیتهای تحقیق و توسعه علمی در بخشهای مختلف و ایجاد زمینه های مناسب برای تعاملات بهینه پژوهشگران و اندیشمندان جوان جامعه و ارائه ابزارهای مناسب برای ارتقاء پاسخگویی علمی جامعه) اقدام به برگزاری این کنفرانس نماید. و بر این باور است که قطعاً تجمیع ایده های نوین پژوهشگران با تکیه بر افق های ملی ، گامی بلند در راستای اعتلای سطح بهره وری حوزه های مربوطه در سراسر جامعه خواهد بود. از خداوند متعال همتی بلند، عزمی راسخ، توانی افزون و اراده ای قوی برای کلیه تلاشگران عرصه علم و فناوری خواهانیم.

 

محورهای همایش

مهندسی شیمی:

طراحی فرآیندها-مهندسی نانو- مهندسی پلیمر- ترمودینامیک و سینیتیک- فرآیندهای جداسازی -مهندسی شیمی پیشرفته- نانوشیمی- ترموسینتیک و کاتالیست-پدیده های انتقال- بیوتکنولوژی-مخازن هیدروکربنی –شبیه سازی و کنترل فرآیند- مهندسی صنایع گاز- مهندسی صنایع غذایی- مهندسی صنایع پالایش و پتروشیمی- بیوشیمی- انرژی و محیط زیست- صنایع شیمیایی معدنی- مهندسی ایمنی بهداشت و محیط زیست HSE- مهندسی صنایع سلولزی.

علوم شیمی :

شیمی آلی- شیمی معدنی- شیمی تجزیه- شیمی فیزیک- شیمی پلیمر- نانو شیمی- فیتوشیمی- شیمی کاربردی- آموزش شیمی- شیمی دریا- شیمی پیشرانه ها- شیمی دارویی- آموزش شیمی فناوری اسانس- شیمی کاربردی- شیمی هسته ای.

علوم زیستی:

آناتومی-زیست شناسی- بوم شناسی- علوم تغذیه- ژنتیک- ژنومیکس- پاتولوژی علوم بهداشت- ایمنی شناسی- میکرو بیولوژی- بینایی سنجی- انگل شناسی- داروشناسی- فیزیولوژی- جانور شناسی.مقالات پذیرش شده در اولین همایش ملی فناوری های نوین در حوزه مهندسی شیمی و علوم زیستی