اولین همایش ملی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی

اولین همایش ملی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی

The First National Conference on Economic Discourse of Resistance

پوستر اولین همایش ملی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی

اولین همایش ملی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در تاریخ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ توسط کانون فرهنگی و هنری بقیة ا...أعظم(عج)تالش و تحت حمایت سیویلیکا در شهر رشت برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


با عنایت پروردگار متعال، اولین همایش گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی در تالش با همکاری ادارات، دانشگاه ها، کانون ها، انجمن ها و سازمان های مرتبط در 18 بهمن ماه 1395 در شهرستان تالش برگزار خواهد شد. بدینوسیله از کلیه اساتید، دانشجویان و مدیران دعوت می شود تا با ارائه مقالات علمی و دستاوردهای پژوهشی و فرهنگی خود در زمینه های مختلف اقتصاد مقاومتی، با این همایش همکاری نموده و بر غنای آن بیفزایند.
طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، در این همایش ارائه سخنرانی های کلیدی توسط سردار دکتر محسن رضایی و دکتر عمران علیزاده و تقدیر از مقالات برگزیده و کارآفرینان برتر در نظر گرفته شده است.

 

اهداف همایش:

اهداف همایش در جهت اجرای بند 21 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مربوط به تبیین ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان سازی آن  بویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی می باشد.

 


محورهای اصلی همایش:

ترویج مصرف کالاهای داخلی، ارتقاء کیفیت و رقابت پذیری در تولید؛
زمینه ها و الزامات اقتصاد عدالت محور، مردم پایه و نقش آن در اقتصاد مقاومتی؛
نقش تشکّل های اجتماعی غیر دولتی و مردم نهاد در تحقق اقتصاد مقاومتی؛
اقتصاد دانش بنیان و ارتباط صنعت، دانشگاه و جامعه در تحقق اقتصاد مقاومتی؛
مدیریت جهادی و الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت.مقالات پذیرش شده در اولین همایش ملی گفتمان سازی اقتصاد مقاومتی