اولین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی (بارویکرد توسعه پایدار)

اولین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی (بارویکرد توسعه پایدار)

The first conference on climate, building and optimizing energy consumption (with a sustainable development approach)

پوستر اولین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی (بارویکرد توسعه پایدار)

اولین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی (بارویکرد توسعه پایدار) در تاریخ ۲۲ آبان ۱۳۹۰ توسط سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اصفهان برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


اولین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی (با رویکرد توسعه پایدار)

سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) در نظر دارد در آبان ماه سال جاری اولین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی با رویکرد توسعه پایدار را با همکاری اداره کل مسکن و شهرسازی استان اصفهان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان، در اصفهان برگزار نماید، لذا بدین وسیله از کلیه صاحبنظران و متخصصین در زمینه ساختمان و تاسیسات ساختمان دعوت می شود نسبت به تنظیم و ارائه مقاله از تجربیات موفق خود در زمینه محورهای زیر اقدام فرمایید:

1-انرژی پایدار در ساختمان
1-1-راهکارهای نوین در مهندسی ساختمان جهت مقابله با اثرات منفی تغییرات اقلیمی در جهت کاهش مصرف انرژی
2-1-راهکارهای فرهنگی و اجتماعی برای تغییر تمایلات و سلایق کارفرمایان در جهت بهبود مصرف انرژی
3-1-چگونگی بهره گیری از معماری سنتی و تجربیات گذشته در جهت حل معضل انرژی
4-1-نحوه استفاده از انرژی های نو در ساختمان و چگونگی استفاده از آن با توجه به اقلیم های مختلف
5-1-مدیریت بهره برداری ساختمان و آشنایی با صرفه جویی و تکنولوژی های نوین در بهینه سازی انرژی
6-1-تحلیل اقلیمی معماری و شهرسازی سنتی بر اساس مفاهیم علمی معاصر و بررسی عوامل تاثیرگذار در عدم تداوم معماری و شهرسازی اقلیمی در ایران
7-1-راه های ارتباط مباحث 20گانه مقررات ملی ساختمان با معماری سنتی و اقلیم مناطق مختلف کشور و آسیب شناسی بکارگیری کامل مبحث 19.

2-اقلیم و انرژی پایدار
1-2-تبیین نقش انرژی و اقلیم در شکل دهی به فضای معماری و فضای شهری
2-2-چگونگی نقش مهندسان طراح اعم از معماری، عمران، تاسیسات (مکانیک و برق) در جهت بهره گیری هر چه بیشتر از منابع انرژی اقلیمی در منطقه در جهت طراحی بهینه ساختمان
3-2-چگونگی کاربرد انرژی های تجدیدپذیر (اعم از خورشیدی، باد و ...) در ساختمان و بررسی نحوه تغییرات در طراحی ساختمان مطابق با الگوی پیشنهادی و امکان سنجی مشارکت ساختمان ها در تولید انرژی های پاک
4-2-بررسی مسائل زیست محیطی عرضه و تقاضای انرژی در بخش ساختمان و مدیریت آن در مسئله تغییرات اقلیمی
لذا از کلیه علاقمندان خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرماییدکه:

الف )مقالات حداکثر تا تاریخ 30/7/1390 از طریق ایمیل info@nezam-esf.ir در قالب فایل WORD که فرمت آن در سایت موجود است ارسال گردد. نتایج متعاقباً در تارنما(وب سایت )سازمان بهره وری انرژی ایران(سابا) و سایت نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان  اعلام خواهد شد. همچنین ضمن تقدیر از مقالات برگزیده این همایش در مجله نما و ماهنامه بهسامان سازمان بهره وری انرژی ایران چاپ خواهد شد.
ب)از افراد صاحب تجربه وصنعت در زمینه محورهای همایش دعوت می شود در صورت تمایل به ارائه کارگاه آموزشی یا شرکت در نمایشگاه جانبی خلاصه ای از آن را به شماره تلفن4593415-0311و 6282161-0311 دورنگار نمایید.
ج)درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتردر زمینه مقالات صرفاً از طریق تماس با شماره تلفن  09131311223و 6252091-0311 ازساعت 9الی 13 اقدام و از مراجعه و یاتماس با سایر شماره تلفن ها خودداری فرمایید.
د)ضمناً علاقمندان جهت شرکت در همایش فوق حداکثر تا تاریخ 30/07/1390 می توانند از طریق شماره تلفن های 6252091-0311 ، 09138062549 و 09387564202 نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
و) به کلیه شرکت کنندگان در همایش علاوه بر پکیج آموزشی،  گواهینامه شرکت در دوره آموزشی اعطاء خواهد گردید.مقالات پذیرش شده در اولین همایش اقلیم، ساختمان و بهینه سازی مصرف انرژی (بارویکرد توسعه پایدار)