سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران، مهر ماه 97

سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران

Third Biennial of Ergonomics in Iran

پوستر سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران

سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران در تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۷ توسط انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در شهر تهران برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران مراجعه فرمایید.


سلامت جسم و روح، امانتی است الهی که به انسان ودیعه داده شده و چه بسا که با بی توجهی، این موهبت الهی مورد بی مهری قرار می گیرد. ارگونومی از جمله نظام های علمی است که تلاش در حفظ و صیانت از این نعمت خدادادی دارد.

 انجمن ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی ایران با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران در نظر دارد به منظور اشاعه و توسعه تخصصی- کاربردی دانش ارگونومی، ایجاد بستر مناسب جهت تبادل تجربیات در سطح ملی و بین المللی، آشنا ساختن مدیران صنایع و سازمان ها و تصمیم سازان با جنبه های کاربردی ارگونومی و نیز تثبیت جایگاه و نقش ارگونومی در روند توسعه کشور، سومین همایش بین المللی ارگونومی ایران را با حضور اساتید برجسته ارگونومی، پژوهشگران، مدیران و کارشناسان صنایع و دانشجویان برگزار نماید.

این همایش فرصتی است تا اساتید، دانشجویان و صاحب نظران از سراسر دنیا در این عرصه گرد هم آیند و با هم اندیشی، راهکارهای علمی و عملی برای حل مسائل و مشکلات ارگونومیک ارائه نمایند.

این رویداد علمی در مهرماه 1397 در شهرتهران و سالن اجتماعات ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تهران در موضوعاتی همچون ارگونومی سخت افزار، ارگونومی محیطی، ارگونومی شناختی و ارگونومی کلان برگزار می گردد.

محورهای همایش:

 1. ارگونومی فیزیکی و سخت افزار(طراحی محصول)
 2. ارگونومی شناختی (طراحی نرم افزار، خطای انسانی، عملکرد شغلی)
 3. ارگونومی سازمانی و مشارکتی (طراحی سازمانی، استرس شغلی، بهره وری، کیفیت)
 4. ارگونومی محیطی
 5. ارگونومی فرهنگی و اجتماعی
 6. ارگونومی توانبخشی (سالمندی، توانمندسازی، معلولیت)
 7.  ارگونومی و ایمنی

گروه های هدف و مخاطبان کنفرانس

 • اساتید، صاحب نظران، اندیشمندان، مدیران و دانشجویان تمامی گرایش های رشته های مهندسی مرتبط با حوزه ارگونومی
 • دانشگاه­ ها، مراکز مطالعاتی و کلیه مؤسسات پژوهشی و آموزشی
 • کلیه نهادها و ارگان­ های سیاستگذار در امور ایمنی و سلامت شغلی و حرفه ای
 • وزارتخانه­ ها، سازمان­ ها، کمیته­ ها و ستادهای فعال در این حوزه
 • شهرداری­ ها و سازمان­ های تابعه و شوراهای اسلامی شهر
 • انجمن­ های صنفی و تشکل­ های مردم­ نهاد در حوزه ارگونومی
 • کلیه سازمانها، ادارات، نهادها و ارگانهای سیاستگذار در ارگونومی

این امتیاز برای گروه های بهداشت حرفه ای، ایمنی صنعتی و محیط کار، طب فیزیکی و توانبخشی، کایروپراکتیک، فیزیوتراپی، کاردرمانی، ارگونومی، اعضاء مصنوعی، مدیریت توانبخشی، پزشکی ورزشی، ارتوپدی و جراحی استخوان و مفاصل در نظر گرفته خواهد شد.

مجوز تخصیص امیتاز آموزش مداوم به شرکت کنندگان و سخنرانان صادر گردید براساس مجوز شماره 225531 وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، شرکت کنندگان حاضر در همایش ارگونومی جائز 10 امتیاز بازآموزی خواهند گردید.مقالات پذیرش شده در سومین همایش دوسالانه ارگونومی ایران