نخستین کنفرانس حسابداری و مدیریت

نخستین کنفرانس حسابداری و مدیریت

Accounting and Management Conference

نخستین کنفرانس حسابداری و مدیریت در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۵ توسط دانشگاه کردستان و تحت حمایت سیویلیکا در شهر سنندج برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


خستین کنفرانس ملی حسابداری با حضور تعدادی از اساتید و دانشجویان این رشته در تالار فردوسی دانشگاه کردستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کردستان، دبیر اجرایی این کنفرانس گفت: ۷۶ مقاله از استان‌های کردستان، همدان، قزوین، تبریز، ارومیه و کرمانشاه به دبیرخانه این کنفرانس ملی ارسال شده بود که ۶ اثر آن رد شد و مابقی مورد ارزیابی هیات داوران قرار گرفت.
دکتر امید چاووشی اضافه کردبه دلیل زمان کم برگزاری این کنفرانس، تنها ۶ مقاله برتر در این کنفرانس ارائه خواهد شد.
به گفته وی، حسابداری، مالیات، مدیریت و آموزش چهار محور اصلی مقالات ارسال شده به دبیرخانه همایش بود که در کنفرانس ارائه می‌شود.
دکتر ایرج نوروش سخنرانی خود را در قالب برقراری تلفن ارائه کرد و گفت: ضعف‌هایی در حوزه حسابداری به ویژه در بحث منابع و استانداردها وجود دارد که باید در راستای رفع آن اقدامات اساسی انجام گیرد.
این مدرس پیشکسوت رشته حسابداری با بیان اینکه استانداردهای لازم برای تعیین فضای کاری در این زمینه وجود ندارد، گفت: باید از استانداردهای جهانی در این زمینه استفاده شود تا بتوانیم گزارش‌های مالی که بتوانند به فرآیند توسعه کمک کنند تهیه کنیم.
به گفته وی، آنچه امروز در حوزه حسابداری در کشور ما شاهد هستیم بیشتر جنبه دفترداری دارد و آموزش مهم‌ترین نیاز برای ایجاد تحول و تغییر در وضعیت موجود است.
جلال شریعتی عضو شورای شهر سنندج هم گفت: دولت باید به سمت کوچک شدن حرکت کند تا بتوان از ظرفیت‌های بخش خصوصی در راستای تحقق اهداف و توسعه جامعه بیشتر بهره گرفت.
وی افزود: باید با گردآوری اطلاعات مفید در راستای سالم‌سازی جامعه مهم‌ترین نیازی است که باید مورد توجه قرار گیرد تا بتوانیم بستر اعتماد جامعه را برای ورود آنها به برنامه‌ها و عرصه‌های اجتماعی بیشتر فراهم سازیم.
این عضو شورای شهر سنندج از حسابداری به عنوان یکی از حساس‌ترین رسالت‌ها عنوان کرد و گفت: اگر جامعه حسابداری در کشور به وظایف خود به درستی انجام دهد زمینه بسیاری از مفاسد اقتصادی را می‌خشکانند.
شریعتی خاطرنشان کرد: اگر جامعه حسابداری در راستای انجام وظایف اصلی خود به نحو احسن گام بردارد ضمن کمک به توسعه پایدار، عدالت اقتصادی نیز برقرار خواهد شد.مقالات پذیرش شده در نخستین کنفرانس حسابداری و مدیریت