همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین، بهمن ماه 95

همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین

National Scientific Conference on Science and Religion

پوستر همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین

همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ توسط دانشگاه صنعتی اصفهان و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اصفهان برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین مراجعه فرمایید.


همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.

مدیر این همایش ملی با اعلام خبر فوق گفت: مرکز معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان با همکاری گروه فلسفه علم دانشگاه صنعتی شریف و در راستای منویات مقام معظم رهبری در اسلامی شدن دانشگاه ها و باز شدن افق های نوین تمدن اسلامی و نهضت تولید علم، همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین را برگزار می نماید.

حجه الاسلام والمسلمین دکتر محسن عمیق با اشاره به محورهای این همایش ملی، افزود: علم دینی، نسبت اخلاق و دین با علم و فناوری، پیشرفت علم و فناوری در پرتو اخلاق و دین و یافته های جدید علمی و بررسی مصادیق تعارض با جهان بینی دینی از جمله محورهای اصلی همایش ملی علم و دین می باشد.

وی اضافه کرد: بررسی مکاتب مختلف علم و دین در شرق و غرب (از قبیل تعارض ،تمایز، تعامل ،وحدت) و چالش های مطرح شده از سوی طبیعت گرایی معاصر، دیگر محورهای همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین را دربر خواهد گرفت.

رئیس مرکز معارف اسلامی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به زمان برگزاری این رویداد علمی، 27 و 28 بهمن را روزهای برگزاری همایش علم و دین اعلام و تصریح کرد: افتتاحیه این همایش از ساعت 8:30 روز چهارشنبه مورخ 27 بهمن ماه در تالار شیخ بهایی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد.

 مقالات پذیرش شده در همایش ملی علمی پژوهشی علم و دین