اولین کنفرانس ملی ایده های نو در مهندسی کامیپوتر

اولین کنفرانس ملی ایده های نو در مهندسی کامیپوتر

پوستر اولین کنفرانس ملی ایده های نو در مهندسی کامیپوتر

اولین کنفرانس ملی ایده های نو در مهندسی کامیپوتر در تاریخ ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در شهر شهرکرد برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


یشرفت سریع علوم کامپیوتر و گسترش روزافزون کاربرد آن در تحقیقات علمی، صنایع، اقتصاد، پزشکی و غیره ضرورت دستیابی و بهره برداری هرچه بیشتر از این علم را آشکار می سازد. دانش و فناوری کامپیوتر به بررسی یا تحلیل و ارزیابی فرایندها و سامانه های دریافت، نگهداری، پردازش و استخراج اطلاعات در همه ابعاد و طراحی سیستم های کارا برای انجام آن می پردازد. بخش نرم افزار آن به طراحی و تولید ابزارهای مهم نرم افزاری و نیز طراحی، تحلیل و پیاده سازی الگوریتم ها و سیستم های نرم افزاری مناسب معطوف است. به همین خاطر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در راستای ایفای بخشی از رسالت علمی و پژوهشی خویش اقدام به برپایی اولین کنفرانس ملی ایده­های نو در مهندسی کامپیوتر در شهریورماه 1394 نموده است. هدف از برگزاری این همایش ایجاد فرصت مناسب برای تبادل هر چه بیشتر علوم و دستاورد های جدید در رشته مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات با متخصصان، توسعه و ارتقاء سطح دانش مهندسی کامپیوتر در کشور، معرفی تحقیقات روز در حوزه های مختلف مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات، تشویق محققان برای انجام کارهای پژوهشی می باشد. از اینرو دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد اولین کنفرانس ملی ایده­های نو در مهندسی کامپیوتر را با هدف رشد و توسعه دانش و فناوری کامپیوتر در دو بخش مقالات عادی و پوستری برگزار می‌کنند.

تأکید کنفرانس بر جنبه‌های بنیادی، کاربردی، راهبردی، و توسعه‌ای است که از سودمندی خاص در سطح کشور برخوردارند. از تمامی محققین و دانشگاهیان دعوت می‌شود تا با ارسال مقاله و شرکت در کنفرانس با تبادل یافته‌های علمی پژوهشی، و کاربردی خود موجب پرباری و اثربخشی همایش در راستای اهدافش باشند.

 

محورهای کنفرانس:

مهندسی نرم‌افزار، فناوری اطلاعات و سیستم‌های توزیع شده
(فناوری‌های مهندسی نرم‌افزار، آزمون و ارزیابی نرم‌افزار، بازمهندسی نرم‌افزار، مهندسی وب، طراحی پایگاه داده، سیستم‌های تطبیق‌پذیر، معماری نرم‌افزار و شیوه‌های ارزیابی آن، رایانش ابری، مدلسازی و ارزیابی، محاسبات اینترنتی و تورین و خوشه‌ای، پایگاه‌های داده‌ای توزیع شده، فناوری اطلاعات)

هوش مصنوعی و پردازش‌های هوشمند
(یادگیری ماشین، برنامه‌ریزی در هوش مصنوعی، پردازش تصویر، پردازش گفتار، بینایی ماشین، شناسایی الگو، داده‌کاوی، پردازش زبان طبیعی، ترجمه ماشینی، پردازش متن، تحلیل و استنتاج محتوایی، تعامل انسان و ماشین، امنیت اطلاعات)

شبکه‌های کامپیوتری و سیستم‌های انتقال داده
(شبکه‌های کامپیوتری، شبکه‌های موردی و سنسوری، شبکه‌های چندرسانه‌ای، شبکه‌های بی‌سیم و موبایل، امنیت شبکه)

سیستم‌های دیجیتال و معماری کامپیوتر
(معماری کامپیوتر، معماری سیستم‌های حافظه، قابلیت اطمینان و آزمون‌پذیری، معماری‌های موازی و چندهسته‌ای، مدلسازی و ارزیابی کارآیی سیستم‌های دیجیتال، مدارهای مجتمع دیجیتال در مقیاس بسیار بزرگ، سیستم‌های نهفته و بی‌درنگ، معماری سیستم‌های‌دیجیتال بامصرف توان پایین، معماری پردازنده‌های سیگنال‌دیجیتال‌وخاص‌منظوره)

کاربرد کامپیوتر در علوم مهندسیمقالات پذیرش شده در اولین کنفرانس ملی ایده های نو در مهندسی کامیپوتر