اولین همایش ملی تخصصی کمپرسورها (ایران کمپرسور 96)

اولین همایش ملی تخصصی کمپرسورها (ایران کمپرسور 96)

First National Conference on specialized compressors

پوستر اولین همایش ملی تخصصی کمپرسورها (ایران کمپرسور 96)

اولین همایش ملی تخصصی کمپرسورها (ایران کمپرسور 96) در تاریخ ۱۴ تیر ۱۳۹۶ توسط مرکز آموزش هوایار و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


امروزه هوای فشرده به عنوان چهارمین منبع انرژی پس از الکتریسیته، آب و گاز در صنایع اعم از نفت، گاز و پتروشیمی، معدن و صنایع معدنی، صنایع غذایی، صنایع خودرو، نساجی و بسیاری دیگر از صنایع کاربردهای فراوانی دارد. مزیت های منحصر به فردی از نظیر قابل ذخیره بودن، قابلیت تبدیل به فشارهای بالاتر، قابلیت استفاده در دماهای بالا و .... در توسعه استفاده و بهره برداری از سیستم های هوای فشرده نقش بسزایی داشته است. اما در این میان آنچه بیش از از پیش اهمیت حائز اهمیت است مدیریت بهینه این سیستم ها و تجهیزات به میژه کمپرسور(قلب سیستم های هوای فشرده) در جهت کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات، افزایش طول عمر مفید تجهیزات و در نهایت افزایش بهره وری بوده که تنها از طریق فراگیری و به روزرسانی دانش فنی، تبادل تجربیات با سایر متخصصین و مهارت استفاده مناسب امکان پذیر است
از همین رو همایش ملی کمپرسورها(ایران کمپرسور) به عنوان بزرگترین و معتبرترین رویداد تخصصی کشور در زمینه کمپرسورها در تلاش است تا با ارائه رویکرد و راهکارهای کاربردی زمینه لازم برای تبادل تجربیات، اطلاعات و آخرین دستاوردهای مرتبط با حوزه کمپرسورها در جهت توسعه، ارتقاء و انتقال دانش فنی و تبادل تجربیات روز دنیا برای مدیران، متخصصین کارشناسان و تکنیسین های شاغل در صنایع کشور گام بردارد.

 

محورهای همایش:

سیستم های مدیریت نگهداری و تعمیرات در کمپرسورها
بررسی راهکارها و روش های ارتقاء و نوسازی در کمپرسورها
بررسیآخرین دستاوردها و تکنولوژی های نوین و نقش آن در انتخاب کمپرسورها
بررسی راهکارهای نوین صرفه جویی و افزایش بهره وری در مصرف انرژی کمپرسورها