سومین همایش منطقه ای یافته های پژوهشی کشاورزی و منابع طبیعی (غرب ایران)

سومین همایش منطقه ای یافته های پژوهشی کشاورزی و منابع طبیعی (غرب ایران)

سومین همایش منطقه ای یافته های پژوهشی کشاورزی و منابع طبیعی (غرب ایران) در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۸۷ تا ۱۵ اسفند ۱۳۸۷ توسط دانشگاه کردستان در شهر سنندج برگزار گردید.


فراخوان همایش

در راستای توسعه دانش محور بخش کشاورزی و منابع طبیعی، دانشکده های کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه کردستان افتخار دارد برگزاری سومین همایش یافته های کشاورزی و منابع طبیعی تحت عنوان "سومین همایش منطقه‌ای یافته‌های پژوهشی کشاورزی و منابع طبیعی (غرب کشور) " را با همکاری تعدادی از سازمان ها و ادارات تحقیقاتی و اجرایی استان کردستان، به اطلاع پژوهشگران، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی بخش کشاورزی و منابع طبیعی اعلام نماید.

به همین منظور از کلیه اساتید، محققین، صاحب‌نظران و دانشجویان دعوت می‌شود تا ضمن ثبت‌نام در این همایش، با توجه به محورهای پیشنهادی، حداکثر تا پایان وقت اداری 15 بهمن ماه 1387 نسبت به ارسال خلاصه مقاله و تا 25 بهمن ماه نسبت به ارسال اصل مقاله از طریق همین وب‌ سایت به دبیرخانه همایش اقدام فرمایند.

محورهای همایش
· علوم دام و آبزیان
· علوم زراعی، باغبانی و گیاهپزشکی
· علوم آب و خاک
· جنگل، مرتع، آبخیزداری و بیابان
· محیط زیست و بلایای طبیعی
· ماشین های کشاورزی و انرژی‌های نو
· جغرافیای طبیعی و هواشناسی
· اقتصاد بازاریابی و مدیریت کشاورزی و منابع طبیعی
· ترویج و توسعه کشاورزی و منابع طبیعی
· بیوتکنولوژی گیاهی و جانوری


اهداف همایش
از جمله مسایل عمده فرا راه توسعه ی کشورهای در حال توسعه، عدم اجرایی شدن نتایج پژوهش در این کشورها است. شاید دلیل آن، تا حدی به مسئله باور به موثر بودن این نتایج هم مربوط گردد و شاید هم عدم توجه بخش بهره برداری و یا بخش سیاست گذاری از جمله دلایل آن محسوب گردد. به هر حال هیچ یک از این موارد نمی تواند دلیلی قاطع برای عدم شنود و یا در حد امکان، اجرایی نمودن پیشنهادات یافته ها باشد، چرا که حداقل نتیجه ی آن می تواند، نشان دهد که پیشنهاد مورد نظر قابل قبول نیست. که این خود یک نوع یافته محسوب می گردد و در صورتی که یک محقق بداند نتیجه ی کار پژوهشی وی، در عمل مورد توجه است، توجه و دقت اجرایی آن بالا می رود و در صورت عدم انجام آن، به نابودی  فعالیت در این بخش منجر می گردد. لذا به همین دلیل و به منظور آماده سازی زمینه برای به کارگیری یافته های پژوهشی کشاورزی و منابع طبیعی، متولیان امر آموزش و پژوهش در دانشگاه کردستان برای سومین بار تصمیم به برگزاری ارائه یافته های این بخش  به منظور تحقق اهداف زیر نموده اند:

·شناسایی هر چه بیشتر مسایل عمده ی فرا راه توسعه ی بخش کشاورزی و منابع طبیعی
·فراهم آوردن امکان هم اندیشی بیشتر محققین و انجام فعالیت های مکمل پژ وهشی و جلوگیری از موازی کاری
·کاهش هزینه ی توسعه بخش کشاورزی
·شناسایی زمینه های پژوهشی دارای اولویت در بخش کشاورزی و منابع طبیعی
·فراهم نمودن امکان استاندارد سازی پژوهشی و ایجاد و تقویت انگیزه های پژوهشی
·امکان برگزاری کارگاه های تخصصی پژوهشی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی
·ایجاد دبیرخانه دایمی همایش و نهادینه کردن پژوهش های کاربردی
·ایجاد بانک اطلاعاتی پژوهشگران و فعالیت های پژوهشیمقالات پذیرش شده در سومین همایش منطقه ای یافته های پژوهشی کشاورزی و منابع طبیعی (غرب ایران)