اولین همایش آموزشی کیفیت در ساخت و بازرسی ساختمان های فولادی

اولین همایش آموزشی کیفیت در ساخت و بازرسی ساختمان های فولادی

1st Training Conference on Quality in Construction & Inspection of Steel Structures

پوستر اولین همایش آموزشی کیفیت در ساخت و بازرسی ساختمان های فولادی

اولین همایش آموزشی کیفیت در ساخت و بازرسی ساختمان های فولادی در تاریخ ۹ آبان ۱۳۹۱ تا ۱۱ آبان ۱۳۹۱ توسط شرکت سنجش کیفیپت پارس - شزکت فنی مهندسی پویا صنعت مشاور اسپادان در شهر اصفهان برگزار گردید.


اولين همايش آموزشي كيفيت در ساخت و بازرسي ساختمان هاي فولادي


درباره همایش

کنترل کیفیت و بازرسی ، عباراتی هستند که امروزه در بسیاری از فعالیت های تولیدی و صنعتی به آن پرداخته می شود. در پروژه های بزرگ، مثل احداث پالایشگاه، پتروشیمی و نیروگاه کنترل کیفیت و بازرسی بسیار متداول است و تشکیل واحد کیفیت برای سازنده، پیمانکار، نصاب و یا مجری امانی از ضروریات محسوب می شود ولی در پروژه های ساختمانی این مهم گاها مورد بی مهری واقع می گردد.

امروزه در فعالیت های تولیدی و صنعتی و پروژه ای نمی توان با یک یادداشت یا یک صورتجلسه کار را به انجام رسانید. برای ثبت و ضبط تمام اطلاعات، مشخصات فنی، جنس ها و اندازه های ضروری که مورد استفاده حال و آینده محصول یا کارخانه و یا واحد است و اخذ تائیدیه از طرف های ذی ربط و همچنین آگاهی از مبانی طراحی و آشنایی با کدها، استانداردها و معیارهای پذیرش مورد استفاده و به عبارتی دیگر، تهیه شناسنامه یا کتابچه مهندسی محصول یا کارخانه یا واحد، بازرسی و کنترل کیفیت مورد نیاز است.

تمامی فرم ها، جدول ها و نمودارهای مورد نیاز برای این ثبت و ضبط از واحد کیفیت به جریان می افتد و پس از گردش در مسیر مشخص شده و تکمیل، دوباره در واحد کیفیت جمع آوری و تبدیل به شناسنامه فنی یا کتابچه مهندسی می گردد.

لذا با توجه به گستره وسیع فعالیت های تولیدی، صنعتی و پروژه ای، حوزه فعالیت کنترل کیفیت و بازرسی دامنه وسیعی دارد و به اختصار می توان گفت بازرسی و کنترل کیفیت از الزامات هر پروژه و بالاخص سازه های ساختمانی فولادی است.
 

اهداف برگزاری همایش

  • انتقال مطالب علمی و کاربردی در سطحی متناسب با نیاز های واقعی
  • برقراری ارتباط با اساتید صنعت بازرسی ساختمان های فولادی
  • آموزش از طریق روش های نوین انتقال مطلب
  • افزایش کیفیت ساخت سازه های فولادی ساختمانی در کشور
  • ترویج و کاربردی نمودن استانداردهای صنعتی
  • هم اندیشی و افزایش سطح دانش تخصصی
  • حرکت در مسیر بهبود کیفیت بازرسی ساختمان های فولادی