اولین کنفرانس ملی شبیه سازی سیستمهای مکانیکی

اولین کنفرانس ملی شبیه سازی سیستمهای مکانیکی

1st National Conference on Mechanical Systems Simulation

پوستر اولین کنفرانس ملی شبیه سازی سیستمهای مکانیکی

اولین کنفرانس ملی شبیه سازی سیستمهای مکانیکی در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۰ تا ۴ اسفند ۱۳۹۰ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اهواز برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


اولین کنفرانس ملی شبیه سازی سیستمهای مکانیکی

معرفی کنفرانس

یکی از رسالت های مهم دانشگاه، مدیریت و برنامه ریزی برای گردآوری و ارائه دستاورد های علمی و فناوری می باشد. گردهمایی سالانه پژوهشگران و صاحب نظران در عرصه های دانشگاه و صنعت جهت ارائه و معرفی دستاوردهای جدید علمی تخصصی و بحث و تبادل نظر پیرامون آنها با محوریت مقالات علمی، یکی از راهکارهای گسترش علم و توسعه فناوری است.
گروه مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز از سال 1366 فعالیت خود را در رشته مهندسی مکانیک با گرایش طراحی جامدات آغاز نمود. هم اکنون در دو گرایش کارشناسی ارشد طراحی کاربردی و تبدیل انرژی، همچنین در مقطع کارشناسی مکانیک و تکنولوژی نیروگاه ها و مقطع کاردانی با گرایش های ساخت و تولید، ابزار سازی، تاسیسات، مکانیک خودرو، نقشه کشی صنعتی و تعمیرات نیروگاه ها با بهره گیری از آزمایشگاه ها و کارگاه های مجهز فعالیت خود را در رشد و توسعه علوم مهندسی مکانیک ادامه می دهد.
 
از این رو، مدیریت این دانشگاه با توجه به دارا بودن اعضای هیئت علمی مجرب و امکانات وسیع گروه مکانیک دانشکده فنی و مهندسی و حمایت گسترده دانشگاه ها و صنایع مهم استان خوزستان و انجمن های علمی معتبر، اقدام به برگزاری کنفرانس "شبیه سازی سیستم های مکانیکی" در تاریخ های 3 و 4 اسفند ماه 1390 نموده است، و امیدوار است که بتواند با همکاری و پشتیبانی صاحبنظران، مدیران مجامع علمی و صنایع مرتبط، به اهداف مورد نظر دست یابد.
با افتخار از کلیه متخصصین و اندیشمندان گرامی دعوت می گردد مقالات خود را در محور های ارائه شده به دبیرخانه کنفرانس ارسال نمایند.
دبیر اجرایی
شهرام شهروئی
 
محورهای کنفرانس:
شبیه سازی و طراحی بهینه قطعات مکانیکی
شبیه سازی سیستم های دینامیکی، ارتعاشی و کنترلی
تحلیل تنش، شکست، خستگی، خزش، ضربه و نفوذ
شبیه سازی جریان سیال دائم و غیر دائم، چند فازی و آشفته
شبیه سازی فرایندهای انتقال حرارت، احتراق و ترمودینامیک
شبیه سازی فرایندهای صنایع حفاری، نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش
شبیه سازی فرآیندهای تولید فولاد، لوله، ورق و شکل دهی فلزات
شبیه سازی فرآیند نیروگاههای آبی، حرارتی و انرژی های تجدید پذیرمقالات پذیرش شده در اولین کنفرانس ملی شبیه سازی سیستمهای مکانیکی