پنجمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات آبان 87

پنجمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات

5th National Conference on Maintenance

پنجمین کنفرانس ملی نگهداری و تعمیرات در تاریخ ۷ آبان ۱۳۸۷ توسط انجمن نگهداری و تعمیرات در شهر تهران برگزار گردید.


ضرورت‌های برگزاری کنفرانس
    برگزاری کنفرانس بین‌المللی نگهداری و تعمیرات ( نت ) بدنبال ضرورت‌ها و احساس نیازهایی که تشخیص داده شد، مورد توجه قرار گرفت، در واقع اهم ضرورت‌های برگزاری این کنفرانس را می توان این‌گونه برشمرد :

  1) عدم وجود جایگاه مناسب نگهداری و تعمیرات در بنگاه‌های اقتصادی، علی‌رغم تاثیر فوق‌العاده‌ای که این علم بر روان سازی فرآیندهای سازمان و کاهش هزینه‌های مختلف عملیاتی سازمان‌ها، موسسات و نهادهای مختلف کشور دارند.

  2) نیاز به بازنگری جدی و مهندسی دوباره فرآیندهای مختلف نگهداری و تعمیرات به ویژه ضرورت بهینه سازی آنها در مدیریت سرمایه‌های ملی در کشور .

  3) بیان دیدگاه‌ها، چالش‌ها و تجارب موفق موسسات، سازمان‌ها و نهادهای کشور در حوزه نگهداری و تعمیرات و بررسی روند توسعه انجام فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات رایج در کشور در مقایسه با اصول نوین و پیشرفته آن در دنیا .

  4) نیاز به شناسایی نخبگان، پژوهشگران، مهندسان، مراکز، موسسات، دانشگاه‌ها و سازمان‌های فعال در این زمینه و معرفی پروژه‌های تعریف شده و بررسی نحوه نیاز سنجی، تعریف و انجام پروژه‌های جدید در این زمینه.

 
خط مشی و استراتژی کنفرانس

مأموریت :
  « مشارکت در صیانت از سرمایه‌های ملی کشورمان و بهبود راهبری آن در راستای ایجاد مزیت‌های رقابتی جهت حضور مؤثر در بازارهای جهانی از طریق ایجاد بسترهای لازم جهت رشد و توسعه و گسترش دانش، فرهنگ و بهترین تجارب نگهداری و تعمیرات »

 اهداف:
  معرفی مباحث و روش‌های نوین و نگرش‌های جدید در زمینه نگهداری و تعمیرات.
  فراهم آوردن زمینه‌ای برای تبادل بهترین تجارب و یافته‌ها پیرامون دستاوردهای نگهداری و تعمیرات.
  فراهم آوردن زمینه‌ای برای ارتقای سطح علمی مدیران، کارشناسان و محققان در زمینه نگهداری و تعمیرات.
  فراهم آوردن زمینه‌ای برای ارایه چالش‌ها و مشکلات توسعه و به ‌کارگیری ساز و کارهای نوین نگهداری و تعمیرات. 
 
استراتژی بنیادین:
  « ایجاد بسترهای لازم جهت گسترش و تعمیق ” نظام های نگهداری و تعمیرات نوین “ در مراکز و مجتمع‌‌های پژوهشی و صنعتی جهت افزایش تولید بهینه صنعتی، کم شدن ضایعات، وارستگی اقتصادی، افزایش بهره‌وری، سوددهی و صیانت از سرمایه‌های ملی از طریق زمینه‌سازی مشارکت هرچه بیشتر محققین، دانش‌پژوهان و مدیران حرفه‌ای در یک کنفرانس سالانه یا پایبندی به اصالت علمی و رعایت اصل بی‌طرفی در ارزیابی مقاله برای ارایه در کنفرانس ».

دریافت فراخوان کنفرانس