دومین همایش و نمایشگاه مشعل و کوره های صنعتی

دومین همایش و نمایشگاه مشعل و کوره های صنعتی

2nd Iranian Conference on Industrial FURNACE

پوستر دومین همایش و نمایشگاه مشعل و کوره های صنعتی

دومین همایش و نمایشگاه مشعل و کوره های صنعتی در تاریخ ۱ تیر ۱۳۹۱ توسط هم اندیشان انرژی کیمیا و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


دومین همایش و نمایشگاه مشعل و کوره های صنعتی

درباره همایش

ساده ترین کورهها را میتوان همان اجاقهایی دانست که در منازل جهت پخت و پر بکار گرفته میشوند. تجهیزاتی گرمایشی که از کلمه fornax به معنای اجاق مشتق میشود. اولین کورهها در Balakot محلی از تمدن Indus Valley بکار گرفته شده اند که تاریخ آن به1900 -2500 سال قبل از میلاد بر میگرد. حال امروزه با واژه Furnace مواجه هستیم که به معنی کورههای صنعتی میباشد. کورهها که از جمله تجهیزات فرآیندهای گرمایشی هستند، عموما با احتراق همراه هستند. هرچند برخی از آنها الزامی به داشتن احتراق ندارند که میتوان به کورههای قوس الکتریک و القایی اشاره داشت. کورهها امروزه در صنایع مختلفی همچون آهن، فولاد، نفت، پتروشیمی، تاسیسات گرمایشی، سیمان، اتاق رنگ و .... دارای رکنی اساسی هستند.

شرکت هم اندیشان انرژی کیمیا از پیشتازان عرصه آگاهی، علوم و فناوریهای نوین در حوزه انرژی و صنایع مرتبط در کشور، با همکاری متخصصین و نخبگان صنعتی، در نظر دارد دومین همایش کورههای صنعتی را با هدف ایجاد نگاه ویژه در کشور را 8 تیر 1391 در تهران برگزار نماید. در این راستا از کلیه پژوهشگران، صاحبنظران، اندیشمندان، شرکتها و موسسات فعال در این حوزه انتظار میرود ضمن حضور و حمایت از این حرکت، نظرات، پیشنهادات و آگاهیهای خود را در قالب ارائه مقاله در همایش در حوزه هایی ذکر شده به اطلاع جامعه متخصصین کشور برسانند.

محورهای همایش:
بهینه سازی مصرف و آنالیز انرژی
تعمیر و نگهداری. کنترل، بازرسی و راهبری
روشهای نوین طراحی کوره های صنایع فرآیندی
روشهای انتخاب بهترین نوع کوره جهت کاربردهای متفاوت
مشکلات فرآیندی کورههای صنعتی و راههای جلوگیری از آنها
بررسی آلاینده های زیست محیطی کوره ها و راههای کاهش آن
فن اوریهای نوین افزایش انتقال حرارت و بازده کورههای صنعت فولاد
شبیه سازی و روشهای عددی فرآیند انتقال حرارت با استفاده از CFD
سوخت کوره ها و امکان سنجی روشهای تبدیل نوع سوخت کوره های صنعتیمقالات پذیرش شده در دومین همایش و نمایشگاه مشعل و کوره های صنعتی