سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای

سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای

3rd International Conference on Seismic Retrofitting

پوستر سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای

سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۸۹ تا ۳۰ مهر ۱۳۸۹ توسط موسسه پژوهشگران مقاوم سازی ایران و استانداری آذربایجان شرقی، اداره کل راه و ترابری استان آذربایجان شرقی، در شهر تبریز برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


همابش مدیریت تکنولوژی و نوآوری

با توجه به برگزاری موفق 2 دوره کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای توسط دبیرخانه دایمی کنفرانس های مقاوم سازی کشور و با عنایت به افزایش ساخت و ساز پل ها در عصر حاضر و افزایش روزافزون نیاز به مقاوم سازی این ابنیه فنی در مقابل بلایای طبیعی و نبود تئوری و فرمول دقیق و مناسب در این زمینه ، دبیرخانه نامبرده در نظر دارد بار دیگر افتخار آفرینان ایران اسلامی را در راستای چشم انداز بیست ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دور هم جمع نموده و با برگزاری سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای با محوریت مهندسی پل و شریان های حیاتی ، علاوه بر وارد نمودن دانش مقاوم سازی پل و ابنیه فنی و معرفی آن به مهندسین ایران اسلامی، هم اندیشی دانشمندان ایرانی و جهان را جهت ارائه راهکارها، ابتکارات و نوآوری ها، پیشنهادات و ... با همکاری مسئولین محترم سازمان ها و ادارات ، اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه ها، اساتید مدعو بین المللی ، دانشجویان، پژوهشگران و مهندسان گرامی برگزار نماید. این کنفرانس با هدف افزایش علم مقاوم سازی در میان کارشناسان و متخصصین منطقه ای و کشوری و همچنین شناسایی ، مطالعه و استفاده هر چه بهتر از آخرین فناوری های رایج در جهان در این عرصه و کمکی هر چند کوچک به آبادی و سربلندی ایران اسلامی برگزار خواهد شد.
در این راستا موسسه پژوهشگران مقاوم ساز ایران نیز علیرغم رسالت اصلی خود که مقاوم سازی بنا های موجود می باشد، با رویکردی نو و علمی بر این مسیر گام نهاده است که اصلی ترین راه مقابله با خطرات زلزله در راه ها و مسیرهای بین شهری ، مقاوم سازی پل ها و ابنیه فنی و در داخل شهر ها ، مهندسی شریان های حیاتی میباشد. بی شک استفاده از تجارب کمیته های علمی در دنیا و مقالات دریافت شده همایش می تواند راهکارها و پیشنهادات مفیدی را در جهت ساخت و ساز ابنیه فنی در کشورمان ارائه دهد.
قابل توجه است مقالات ارسال شده در محور اصلی کنفرانس دارای اولویت در ارائه شفاهی می باشند.

محورهای کنفرانس:

 پل
*روش های ساخت و ساز پل
*روش های تخریب پل
*روش های ترمیم و نگهداری صحیح پل
*بازرسی پل
*طراحی لرزه ای پل
*سیستم های سنجش و تست بارگزاری پل
*سیستم های روکشی و آماده سازی رویه های پل
*نصب ، استانداردها و روش ها

 بهسازی و مقاوم سازی
*مقاوم سازی پل های کابلی
*مقاوم سازی پل های طویل
*مقاوم سازی پل های ریلی
*مقاوم سازی پل های متحرک
*مقاوم سازی پل های بتنی
*مقاوم سازی پل های فولادی

 مهندسی شریان های حیاتی
*سیستم های شبکه ای شریان های حیاتی
*انرژی برق
*سیستم های حمل و نقل
*سیستم های ارتباطی
*منابع گازی و مایعی

تکنولوژی بتن
*بهسازی و مقاوم سازی سازه های بتنی
*بتن با کارایی بالا
*بتن در آتش
*دوام و تحمل بتن
*کاربرد بتن در معماری
*کامپوزیت های سیمانی مسلح شکل پذیر
*ارزیابی ، نظارت و تاثیر محیط
*مصالح بتنی و افزودنی های شیمیاییمقالات پذیرش شده در سومین کنفرانس بین المللی مقاوم سازی لرزه ای