ششمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش

ششمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش

6th International Color & Coating Congress

پوستر ششمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش

ششمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۴ تا ۲۱ آبان ۱۳۹۴ توسط موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ در شهر تهران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


پنجمین کنگره بین­ المللی رنگ و پوشش (ICCC2013 ) در 27 و 28 آذر ماه 1392 در محل دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور گروهی از متخصصان و دانشگاهیان، صنعتگران ، طراحان و هنرمندان فعال در زمینه رنگ برگزار شد. این کنگره که در ده سال گذشته به بحث و بررسی جنبه های مختلف علم رنگ و کاربردهای آن در صنایع مختلف پرداخته است، امسال با حضور بیش از 15 حمایت کننده صنعتی و بیش از 45 دانشگاه و مراکز پژوهشی ایرانی و خارجی، همیاری انجمن­های SDC و OCCA و برگزاری نشست علمی رنگ در هنر و طراحی برای نخستین بار، به نظر میرسد که پس از کنفرانس بین المللی AIC جامعترین کنگره­‌ای است که به نوعی یک پایگاه علمی در زمینه علوم و فناوری رنگ محسوب می شود.

موسسه پژوهشی علوم و فناوری رنگ و پوشش که نخستین برگزار کننده این کنگره در سال 1384 بوده است، این بار نیز برگزاری ششمین دوره این کنگره را در سال 1394 با امید بر ایجاد بستری مناسب برای اشتراک آخرین دستاورد­ها و ایده­ های محققین و صنعتگران در حوزه مهندسی رنگ و پوشش بر عهده گرفته است.

 

 

محورهای کنگره:

-پوشش های سطح (پوشش های آلی- پوشش های معدنی- آماده سازی سطح- خوردگی- چسبندگی و شیمی سطح- رزینها پیونده ها و افزودنی ها- جوهرهای چاپ)
-مواد رنگزا (مواد رنگزای موظف و دنگدانه های آلی- مواد رنگزای بیو، غذایی، دارویی و آرایشی- پلیمرهای خودرنگ- رنگدانه ها و مواد رنگزای نساجی- رنگدانه ها و مواد معدنی پیشرفته- نانو مواد)
-فیزیک رنگ (رنگ و جلوه – فتونیک)
- رنگ و محیط زیست
- رنگ و سلول های خورشیدی
- رنگ و هنر

 مقالات پذیرش شده در ششمین کنگره بین المللی رنگ و پوشش