همایش ملی فضای سبز و منظر پایدار

همایش ملی فضای سبز و منظر پایدار

National Confrence on Green Space and Sustainable Landscape

پوستر همایش ملی فضای سبز و منظر پایدار

همایش ملی فضای سبز و منظر پایدار در تاریخ ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ توسط دانشگاه ملایر در شهر ملایر برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


با توجه به گسترش سریع شهرها و تخریب روز افزون محیط زیست طبیعی در سالهای اخیر، نیاز بشر به برقراری ارتباط دوباره با طبیعت روز به روز پررنگ تر می شود. برقراری این ارتباط در شهرها و بخصوص شهرهای بزرگ جز با حضور موثر و مفید فضای سبز و مناظر زیبا و کارا در شهرها امکانپذیر نمی باشد. از اینرو، پرداختن به مساله فضای سبز و منظر در شهرها و اطراف آنها با در نظر داشتن اصول پایداری امری ضروری بوده و به نحوی مستقیم با سلامت جسم، روح و روان بشر در ارتباط می باشد. اهمیت این مسئله به حدی است که امروزه در دانشگاهها و مراکز معتبر علمی و پژوهشی جهان نگاهی ویژه به این مسئله شکل گرفته است.

کشور ایران، با توجه به قرارگیری در منطقه خشک و شرایط خاص محیطی و اقلیمی، نیازمند نگاهی خاص به مسئله فضای سبز و منظر به ویژه در شهرها می باشد. از اینرو، در راستای دستیابی به راهکارها و ایده های نوین در رابطه با حل بحرانهای موجود در این زمینه، همایش ملی فضای سبز و منظر پایدار با هدف گردآوری و استفاده از آخرین نتایج و یافته های پژوهشی جوامع علمی و اجرایی در تاریخ 14 اسفند 1393 در دانشگاه ملایر برگزار خواهد شد.

 

 

محورهای همایش:

- فضای سبز و منظر شهری

-فضای سبز و منظر روستایی

- فضای سبز، منظر و پایداری

- فضای سبز،منظر و بوم شناسی

- فضای سبز، منظر و مشارکت مردمی

- فضای سبز، منظر و تکنولوژِی

- فضای سبز،منظر و محیط زیست شهری و طبیعی

- شیوه های نوین منظر سازی و طراحی منظر و فضای سبز

- باغ ایرانی و شیوه های مختلف باغسازی

- ابعاد و جنبه های اجتماعی فضای سبز

- کشاوزی، باغبانی و فضای سبز شهری

- فضای سبز و بحران آب

- خاک،گیاه و فضای سبز