بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک و سومین کنفرانس مهندسی فناوری اطلاعات مکان آبان 97

بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک و سومین کنفرانس مهندسی فناوری اطلاعات مکان

Geomatics & GIT 1397

پوستر بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک و سومین کنفرانس مهندسی فناوری اطلاعات مکان

بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک و سومین کنفرانس مهندسی فناوری اطلاعات مکان در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۷ توسط سازمان نقشه برداری کشور - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


این همایش به صورت مشترک توسط سازمان نقشه برداری کشور و دانشکده مهندسی نقشه برداری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی جهت ایجاد بستری مناسب برای ارائه و تبادل نظر در رابطه با نوآوری ها و پژوهش های علمی حوزه مهندسی فناوری اطلاعات مکانی، با حضور اساتید، پژوهشگران و صاحب نظران حوزه ژئوماتیک و علاقه مندان برگزار می شود. این بستر ضمن ارائه جدیدترین دستاوردهای علمی متخصصین دانشگاهی در دو بخش تئوری و کاربردی، امکان اخذ نظرات بخشهای دولتی و کاربران اطلاعات مکانی و همچنین بخشهای خصوصی و مجریان دستاوردها نیز وجود دارد. در چنین همایشی امکان هم اندیشی و به اشتراک گذاری ایده های نوین بوجود می آید و منجر به غنای محتوای علمی و تجربیاتی بخش های مختلف و در نهایت پیشرفت کشور در این زمینه خواهد بود. همچنین با برگزاری کارگاه های آموزشی، گامی در راستای استفاده از آخرین دستآوردهای صنعت و دانشگاه و آموزش متخصصین حوزه صنعت کشور با آخرین تکنولوژی روز دنیا برداشته خواهد شد.

 

اهداف همایش:

سرعت رشد دانش و فناوری در حوزه ­های مختلف فنی، بر لزوم بروز­رسانی، گسترش و استفاده از جدید­ترین یافته ­ها، تاکید می­کند.

با عنایت به اینکه اطلاعات مکانی زیر بنای توسعه پایدار می باشد؛ بروز کردن دانش نقشه برداری و فناوریهای اطلاعات مکانی بیش از پیش احساس می­شود. در این راستا، سازمان نقشه برداری کشور و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اقدام به برگزاری مشترک بیست و پنجمین همایش و نمایشگاه ملی ژئوماتیک و سومین همایش فناوری اطلاعات مکانی کرده­اند.

این همایش با هدف ایجاد فرصتی مناسب برای تبادل نظر و ارائه نتایج تحقیقات و پژوهش های متخصصین حوزه مهندسی نقشه برداری و اطلاعات مکانی برگزار می­ شود. همچنین بستری مناسب به منظور آگاهی و دانش افزایی پژوهشگران، مهندسین، فعالین حوزه نقشه برداری و دانشجویان، از جدیدترین یافته­ های علمی در حوزه ژئوماتیک و فناوری اطلاعات مکانی می­ باشد.

 

 محورهای همایش:

       1- کاربردهای فتوگرامتری و ویدئوگرامتری
       2- استخراج هوشمند عوارض و مدلسازی سه بعدی از تصاویر رقومی
       3- کاربردهای رباتیک و سنجنده­ های پهپاد مبنا در مهندسی ژئوماتیک
       4- طراحی و کالیبراسیون سنجنده­ ها از دیدگاه مهندسی ژئوماتیک
       5- طیف سنجی و پردازش تصاویر  چند طیفی و ابرطیفی
       6- استخراج اطلاعات از داده­ های راداری
       7- استخراج اطلاعات از داده های لایدار
       8- کاربرد مهندسی ژئوماتیک در آمایش سرزمین، مدیریت منابع و توسعه پایدار
       9- کاربرد مهندسی ژئوماتیک در مدیریت بحران و بلایایی طبیعی
       10- تصمیم گیری و برنامه ریزی مکانی
       11- هوش محاسباتی و مدلسازی مکانی
       12- GIS فراگستر، مشارکتی و داوطلبانه
       13- کلان داده و داده کاوی مکانی
       14- کارتوگرافی
       15- کاداستر و حد نگاری
       16- ژئودزی و ژئودینامیک
       17- ژئودزی هندسی ماهواره­ ای
       18- ژئودزی دینامیکی ماهواره ­ای
       19- ارتفاع­ سنجی ماهواره­ ای