اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی در نگهداشت محیط زیست، آب و منابع طبیعی

اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی در نگهداشت محیط زیست، آب و منابع طبیعی

1st National Conference on Maintenance of Environment, Water and Natural Resources

پوستر اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی در نگهداشت محیط زیست، آب و منابع طبیعی

اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی در نگهداشت محیط زیست، آب و منابع طبیعی در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۴ توسط اتاق فکر دانشگاهیان استان مرکزی - دانشگاه اراک در شهر اراک برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


محیط زیست یکی از چالش های فراگیر بین المللی است و امروزه بحث تغییر اقلیم ناشی از فعالیت های بشر، توجه بسیاری از دولت ها، محافل علمی و سازمان های غیردولتی را به خود جلب نموده است. از آنجا که صیانت از منابع طبیعی و حفاظت از محیط زیست بعنوان یک موضوع مهم در اصل پنجاهم قانون اساسی مطرح گردیده است، حرکت به سوی پیوند ظرفیت علمی کشور و تصمیم سازی های اجرایی این عرصه، امری اجتناب ناپذیر خواهد بود. در این راستا، اولین همایش ملی " پژوهش های کاربردی در نگهداشت محیط زیست، آب و منابع طبیعی " به همت اتاق فکر دانشگاهیان استان مرکزی با همکاری دانشگاه اراک و با هدف تبلور مجموعه ظرفیت‌های علمی کشور جهت رفع معضلات زیست ‌محیطی در تاریخ 1 خرداد ماه 1394 برگزار خواهد گردید. 

 

محورهای همایش:

-انرژی و محیط زیست 
- راهکارهای اجرایی در حفاظت از محیط زیست (آب، هوا و خاک)
- ایده های علمی نوین در نگهداشت منابع آب 
- پژوهش های کاربردی در حفاظت از منابع طبیعی
- بررسی اثرات آلودگی های زیست محیطی بر سلامت انسان
- بررسی نقش علوم اجتماعی در نگهداشت محیط زیست، آب و منابع طبیعی
- بررسی نقش معماری نوین در ساختمان سازی سازگار با محیط زیستمقالات پذیرش شده در اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی در نگهداشت محیط زیست، آب و منابع طبیعی