نخستین همایش ملی علوم محاسباتی

نخستین همایش ملی علوم محاسباتی

First National Conference on Computational Science

پوستر نخستین همایش ملی علوم محاسباتی

نخستین همایش ملی علوم محاسباتی در تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۱ تا ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ توسط دانشگاه دامغان در شهر دامغان برگزار گردید.


نخستین همایش ملی علوم محاسباتی

پیشرفتهای علمی دانش بشری مرهون تلاشهای فزاینده دانشمندان است. در این میان نقش محاسبات به عنوان ابزاری فراگیر و توانمند، هموارساز ارتباط بین علوم مختلف و ریاضیات است. افرادی که در این حیطه در حال تحقیق هستند عموماً درباره مدلهای ریاضی حاصل از آزمایشات و یا نتایج علمی بدست آمده و تطبیق پذیری آنها با واقعیت ها مطالعه نموده و در واقع از دست افزار محاسبات به منظور اعتبار بخشی مدلها و یا نظریه های ارائه شده استفاده می کنند. 
 
 
 همگام با رشد و توسعه روزافزون علمی در کشور و نیاز روزافزون به ترویج علوم در تمامی زمینه ها، به ویژه علوم پایه و نظر به اینکه محاسبات علمی نقش اساسی را در این خصوص و در مقوله های مهمی همچون ارتباط با صنعت و تبدیل علم به ثروت ایفا می نماید، با استعانت از ایزد منان، دانشگاه دامغان  که منبعث از خواستگاه مردمان دانش دوست و سخت کوش کهن پایتخت ایرانیان، شهر صددروازه، می باشد، بر آنست تا اولین همایش ملی علوم محاسباتی را  برگزار نماید. از این طریق تمامی فرهیختگان و دانشجویان عزیز کشور را در برگزاری هر چه بهتر و پربارتر این همایش فرا می خوانیم. باشد که این همایش منشا تعاملات اثر گذار در معرفی و توسعه مبحث کاربردی محاسبات علمی بوده و تعاملات علمی و آشنایی با روشها و ایده های دانشمندان و دانشجویان راهگشا و سبب ساز بخشی از توسعه کشور عزیزمان، ایران اسلامی باشد، انشاالله.
 
محورهای همایش :
 

  • شیمی محاسباتی ( کمومتری و محاسبات ملکولی )
  • زیست محاسباتی ( بیو انفورماتیک )
  • فیزیک محاسباتی
  • ریاضیات محاسباتی