اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا

اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا

The first conference on air and noise pollution management

پوستر اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا

اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۱ تا ۱۵ آذر ۱۳۹۱ توسط دانشگاه صنعتی شریف و معاونت حمل و نقل ترافیک و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا اولین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا فرصتی مغتنم برای دانشمندان، اساتید و دانشجویان دانشگاه های کشور است که در موضوعات مرتبط با آلودگی هوا و صدا به تبادل نظر و انتقال تجارب بپردازند. آلودگی هوا و صدا ناشی از پدیده صنعتی شدن زندگی بشر، امروزه در دنیا و به ویژه در کلان شهرهای کشور عزیزمان ایران به یکی از جدی ترین معضلات زیست محیطی تبدیل شده است. بمنظور ارائه راهکارهای موثر با هدف مبارزه با پدیده های آلودگی هوا و صدا، گام نخست شناسایی دقیق و علمی آنهاست تا بتوان ابزارهای علمی لازم را تولید کرد. فهم دقیق و کارشناسانه پدیده های آلودگی هوا و صدا همراه با ابزارهای مورد نیاز می تواند به تولید راهکارهای عملی، نتیجه بخش و موثر برای مبارزه با این پدیده ها بیانجامد و اندازه گیری میزان تاثیر برنامه های کاهش آلودگی هوا و صدا میسر گردد. مهم ترین وظیفه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور ایجاد بسترهای مناسب برای تولید محتوای علمی در این زمینه است. از این رو معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران (شرکت کنترل کیفیت هوا) با همکاری و حمایت علمی و اجرایی قطب علمی تبدیل انرژی در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، اقدام به برگزاری اولین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا نموده است. امید است با ایجاد چنین بستری بتوان به افزایش مبادلات علمی، ایجاد و تعریف زمینه های پژوهشی مرتبط، جلب توجه مسوولین و صنعت به سرمایه گذاری پژوهشی، تشویق دانشجویان و محققین به تعریف پروژه های پژوهشی، آموزش و شناسایی کارشناسان متخصص در زمینه پدیده های آلودگی هوا و صدا مبادرت نمود.

 

از تمام اندیشمندان، دانشمندان، اعضا هیات علمی، دانشجویان و صنعتگران که در زمینه های مرتبط با آلودگی هوا و صدا فعالیت می کنند، دعوت میشود تا با شرکت در همایش به هرچه پربارتر شدن آن کمک نموده و با ارائه نظرات ارزشمند خود ما را در بهبود کیفی آن یاری رسانند.


 محورهای همایش
1.پایش و اندازه گیری آلودگی هوا و صدا
 2.مدل سازی آلودگی هوا و صدا
3.مطالعات انتشار آلودگی هوا و صدا
 4.تاثیرات آلودگی هوا و صدا بر سلامت انسان
 5.آلودگی هوا و صدا در محیط های بسته
6.اثرات آلودگی هوا و صدا بر جامعه و اقتصاد
7. روش های کنترل آلودگی هوا و صدا
 8.آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی
9. قوانین و استانداردهای آلودگی هوا و صدا
 10. آلودگی هوا و صدا در اسناد بالادستی
11. مدیریت شهری و آلودگی هوا و صدا
 12. بحران های آلودگی هوا و پیامدهای آن
 13. روش های تعیین منابع آلودگی هوا و صدا
 14. روش های تست آکوستیکی موادمقالات پذیرش شده در اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا