دومین همایش بیوانرژی ایران (بیوماس و بیوگاز)

دومین همایش بیوانرژی ایران (بیوماس و بیوگاز)

2nd Iranian Bioenergy Conference

پوستر دومین همایش بیوانرژی ایران (بیوماس و بیوگاز)

دومین همایش بیوانرژی ایران (بیوماس و بیوگاز) در تاریخ ۲۱ مهر ۱۳۹۰ توسط هم اندیشان انرژی کیمیا و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


دومین همایش بیوانرژی ایران (بیوماس و بیوگاز)

معرفی همایش:

حدود 400 سال پیش، با انقلاب صنعتی در اروپا و فراگیر شدن آن در سراسر جهان، سمت سوی انرژی مصرفی جهان از انرژی های تجدیدپذیری همچون خورشید و بیوانرژی، به انرژیهای فسیلی تجدید نشونده تغییر یافت. در کنار فوایدی که این تغییر به همراه داشت، دستاوردهای ناگواری را به ارمغان آورد که آلایندگی زیست محیطی و تغییر اقلیمی مهمترین آنها است. پس از بروز مشکلات برشمرده شده، بحرانهای نفتی دهه 1970 میلادی موجب گردید استفاده از انرژیهای تجدید شونده از رونقی دوباره برخوردار گردند.

ایران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با تشکیل سازمان انرژی های نو ایران در سال 1374، سعی گردید علاوه بر پایدار سازی و تنوع بخشی منابع انرژی، در صیانت از محیط زیست کشور با استفاده از انرژی های تجدید شونده، به عدم خام سوزی و مصرف بالای انرژی های فسیلی کشور کمک گردد.

از این رو شرکت هم اندیشان انرژی کیمیا، به عنوان کلینیک تخصصی انرژی های پذیر، در نظر دارد در قالب فعالیتهای فرهنگی خود، در 21 مهر ماه 1390، دومین همایش بیوانرژی ایران را برگزار نماید. کارشناسان این شرکت علاوه بر چاپ مقالات مختلف در خصوص بیوانرژی در سطح داخل و خارج کشور، برگزاری نخستین همایش بیوانرژی ایران در مهر ماه سال 1389 را در کارنامه خود دارند.

محورهای دومین همایش ملی بیوانرژی ایران:
چالش های توسعه بیوانرژی در ایران
اقتصاد و بیو انرژی، فرصت های سرمایه گذاری در بخش بیوانرژی
چشم انداز بیوانرژی در ایران و جهان
جایگاه بیوانرژی در منطقه
بومی سازی فن آوری استحصال انرژی از منابع زیست توده
محیط زیست و بیوانرژی
پتانسیل سنجی، شناخت و توسعه منابع
تشویق بخش خصوصی در سرمایه گذاری و مشارکت در حوزه بیوانرژی
تحقیق و توسعه بیو انرژی در ایران
معرفی نقش پژوهش و تحقیق در پیشرفت صنعت، ایجاد علاقه در شرکت ها، سازمان ها و واحدهای مختلف به امر پژوهش و تعریف نیازهای تحقیقاتی
فنآوریهای تولید،تبدیل،ذخیره سازی و مصرف بیوانرژی
بیوانرژی و توسعه پایدار
قوانین، مقررات و استانداردهای ملی و بین المللی مورد نیاز
بیوانرژی و صنعت برق
بیوانرژی در صنعت سوخت و حمل و نقل
بیوانرژی و محیط زیست
برنامه ریزی استراتژیک و برنامه ریزی عملیاتی در توسعه بیوانرژی در ایران
پالایشگاه های زیستی
بررسی اثرات اقتصادی و اجتماعی توسعه بیوانرژی
بیو انرژی و پدافند غیر عامل
کسب دانش فنی و بومی سازی فن آوری های پیشرفته
تاثیرات کنوانسیون ها، معاهدات و قوانین بین المللی زیست محیطی بر بخش بیوانرژیمقالات پذیرش شده در دومین همایش بیوانرژی ایران (بیوماس و بیوگاز)