همایش ملی آبزی پروری و اکوسیستم آبی پایدار

همایش ملی آبزی پروری و اکوسیستم آبی پایدار

پوستر همایش ملی آبزی پروری و اکوسیستم آبی پایدار

همایش ملی آبزی پروری و اکوسیستم آبی پایدار در تاریخ ۷ مهر ۱۳۹۵ توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و تحت حمایت سیویلیکا در شهر ساری برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.


با استعانت از درگاه خداوند منان، همایش ملی آبزی پروری و اکوسیستم آبی پایدار در روز چهارشنبه مورخ 7 مهرماه 1395 با هدف ارائه آخرین نتایج تحقیقات علمی در زمینه آبزی پروری در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری برگزار خواهد گردید. بی تردید حضور اساتید بزرگوار، محققین و دانشجویان ارجمند شیلاتی بر غنای علمی این همایش خواهد افزود. با همه توان در تلاشیم تا این گردهمایی در فضایی صمیمانه، عرصه تعامل، هم اندیشی و تبادل نظرهای علمی با ارائه آخرین یافته های پژوهشی میان اندیشمندان، صاحب نظران، بالاخص دست اندرکاران صنعت تولید ماهی در کشورمان باشد.
      بخش آبزی پروری که تولید غذا و تأمین مواد غذایی برای افراد جهان را بر عهده دارد، نمی تواند از شتاب گستره تغییرات و حجم اطلاعات و دانش بشری غافل بماند. مسائلی همانند نرخ بالای رشد جمعیت و نیاز به غذا و تامین آن خصوصاً در کشورهای در حال توسعه، نشان دهنده اهمیت توجه به بخش آبزی پروری و خصوصاً با تأکید بر حفظ محیط زیست و اکوسیستم های آبی است. معرفی تکنیک های نوین در آبزی پروری، کاهش بار آلودگی حاصل از این صنعت، بیوتکنولوژی و مدیریت منابع باارزش آبی و شیلاتی از نتایج این همایش می باشد. 

 

محورهای همایش:

-هیدروبیولوژی (لیمنولوژی و اقیانوس شناسی)
-فیزیولوژی و تغذیه آبزیان
-تکثیر و پرورش آبزیان (ماهی، میگو و ...)
-پرورش لارو
-ژنتیک، اصلاح نژاد، بیوتکنولوژی و نانوزیست فناوری آبزیان
-ماهی شناسی و اکوفیزیولوژی
-بهداشت و بیماری­ های آبزیان و اکوتاکسیکولوژی
-آبزی پروری ارگانیک
-بازسازی ذخایر آبزیان
-اکولوژی، بیولوژی و تنوع زیستی
-آبزی­ پروری و محیط زیست
-اکوتوریسم و مدیریت سواحل
-مدل سازی و سنجش از دور در اکوسیستم­ های آبی
-عمل ­آوری، کنترل کیفی و بازاریابی فرآورده های نوین شیلاتی
-ابعاد اقتصادی، اجتماعی و حقوقی در شیلات
-آبزی پروری و کارآفرینیمقالات پذیرش شده در همایش ملی آبزی پروری و اکوسیستم آبی پایدار