هشتمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران

هشتمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران

The 8th Conference of Iranian Aerospace Society

هشتمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران در تاریخ ۲۹ بهمن ۱۳۸۷ تا ۱ اسفند ۱۳۸۷ توسط انجمن هوافضای ایران و دانشگاه مالک اشتر اصفهان در شهر اصفهان برگزار گردید.


اهداف کنفرانس:
دانشکده مهندسی مکانیک و هوافضای دانشگاه صنعتی مالک‌ اشتر اصفهان و شرکت هواپیماسازی ایران (هسا)، در راستای رشد و ارتقای فعالیت­های هوافضایی کشور، هشتمین کنفرانس سالانه (بین المللی) انجمن هوافضای ایران را برگزار می‌نمایند.
ویژگی مهم این کنفرانس را می‌توان طرح گسترده‌تر مسائل مطرح در حوزه فضایی و توجه به زمینه­‌های جدید علمی همچون فناوری نانو که در سال­های اخیر مورد علاقه بوده است، دانست. در این راستا در این دوره تلاش می‌­شود با برگزاری کارگاه­های آموزشی و نشست‌­های ارتباط با صنعت، نقش صنایع در کنفرانس پر رنگ­تر شود.
امیدواریم با مشارکت تمام پژوهشگران دانشگاه­ها، صنایع و مراکز تحقیقاتی که نقش مؤثری در ارتقای فعالیت­های هوافضایی کشور دارند، گام جدیدی در جهت پیشبرد علم و دانش و توسعه علمی در کشور عزیز جمهوری اسلامی برداریم.
در پایان نیز از تمام اساتید و صاحبنظران دعوت می‌شود تا نتایج تحقیقات و دستاوردهای جدید و اصیل خود را در هر یک از زمینه‌های معرفی شده یا مربوط به آنها از طریق پایگاه اینترنتی کنفرانس ارسال فرمایند.

موضوعات کنفرانس:
آیرودینامیک
پیشرانش
سازه‌های هوافضایی
طراحی سامانه‌های هوافضایی
علوم و فناوری فضایی
مدیریت صنایع هوافضایی
مکانیک پرواز
هوافضا و نانوفناوریمقالات پذیرش شده در هشتمین کنفرانس انجمن هوافضای ایران