دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران با رویکرد شهر هوشمند،شهروند هوشمند و سازمان هوشمند برنامه ریزی

دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران با رویکرد شهر هوشمند،شهروند هوشمند و سازمان هوشمند برنامه ریزی

دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری ایران با رویکرد شهر هوشمند،شهروند هوشمند و سازمان هوشمند برنامه ریزی در تاریخ ۴ بهمن ۱۳۹۵ تا ۵ بهمن ۱۳۹۵ توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.


بطور کلی شهرها داری زیرساخت یا سرمایه‌های فیزیکی هستند. شهرها در عین حال به دانش ارتباطی یا زیرساخت‌های اجتماعی که به آن سرمایه فکری هم می‌گویند احتیاج دارند. سرمایه فکری در جهان معاصر برای رقابت شهرها با یکدیگر یک عامل تعیین‌کننده به حساب می‌آید و به همین خاطر است که شهر هوشمند به تدریج به عنوان یک مفهوم مهم و یک ابزار راهبردی در روند ضرورت‌های مدیریت مدرن شهری مطرح شده است.
شهر هوشمند برخاسته از توجه به تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاع‌رسان است. شهر هوشمند در دنیای معاصر به شهری گفته می‌شود که داری شش معیار اصلی زندگی هوشمند جدید است:
اقتصاد هوشمند (smart economy)
جابجایی یا حمل نقل هوشمند (smart mobility)
محیط هوشمند (smart environment)
مردم هوشمند (smart people)
زندگی هوشمند (smart living)
حکمرانی هوشمند (smart governance)

شهر هوشمند در مجموع هنگامی متحقق می‌شود که سرمایه‌گذاری‌ها در عرصه سرمایه انسانی و اجتماعی، در عرصه سنتی (حمل و نقل) و در عرصه مدرن (تکنولوژی‌های ارتباطی و اطلاع‌رسان) به توسعه پایدار بینجامد.

در این خصوص و با هدف قدم برداشتن در شناخت و زمینه‌سازی شهرهای هوشمند در کشور، دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری با رویکرد شهر هوشمند، شهروند هوشمند و سازمان هوشمند برنامه‌ریزی و در تاریخ 4 و 5 بهمن 95 در تهران برگزار خواهد شد.

 

محورهای کنفرانس:

-شهر هوشمند و زیرساخت‌ها (قانونی، تکنولوژی و ...)
-شهر هوشمند و حمل و نقل و لجستیک
-شهر هوشمند و یکپارچه‌سازی شهری
-شهر هوشمند و مدیریت بحران و HSE
-شهر هوشمند و مدیریت مصرف انرژی
-شهر هوشمند و خدمات شهری
-شهر هوشمند و تامین مالی